Zaloguj się | Rejestracja

4,2 mln zł dla Gminy Dobra na budowę drogi w Mierzynie

piątek, 14 lipca 2023 r., godz. 15:37  |  Wersja do druku

Gmina Dobra otrzyma 4,2 mln złotych wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dofinansowanie przeznaczone zostanie na budowę ulicy Morenowej w Mierzynie.O wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na budowę lub przebudowę dróg lokalnych mogły ubiegać się gminy, powiaty oraz związki gmin i związki powiatów. Na liście rankingowej znalazło się 53 beneficjentów wnioskujących o łączne wsparcie ponad 100 mln zł. Samorząd Województwa w pierwszej kolejności podpisze umowy z beneficjentami, których działania mieszczą się w dostępnym limicie środków (ponad 82 mln zł). Maksymalne wsparcie dla jednego to 5 mln zł.

"Dzięki inwestycjom poprawi się bezpieczeństwo na drogach, mieszkańcy zyskają łatwiejszy dostęp do obiektów użyteczności publicznej, a także nastąpi rozbudowa sieci komunikacyjnej i transportowej na obszarach wiejskich. To wszystko wpłynie na poprawę warunków życia na zachodniopomorskiej wsi" - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Wśród inwestycji, które otrzymają wsparcie jest budowa ulicy Morenowej w Mierzynie wraz z infrastrukturą techniczną. Powstanie m.in. nowa nawierzchnia drogi, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Gmina Dobra przygotowuje wymagane dokumenty do ogłoszenia przetargu. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 4.206.674 złotych.

Dotychczas w ramach PROW 2014-2020 na mocy podpisanych z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego umów o przyznanie pomocy zostało zrealizowanych 121 projektów na kwotę ponad 89 mln zł, co pozwoliło na budowę lub przebudowę ok. 140 km dróg.

Przeprowadzony trzeci nabór wniosków na budowę lub modernizację dróg lokalnych to efekt decyzji Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, wynikającej z wolnych środków (18 mln euro), jakie pozostały do wykorzystania w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama