Zaloguj się | Rejestracja

Pomorze Zachodnie wspiera Gminę Dobra

czwartek, 27 lipca 2023 r., godz. 06:25  |  Wersja do druku

Marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowy dotacyjne z Wójt Gminy Dobra Teresą Derą na działania, które będą realizowane w najbliższym czasie ze wsparciem Pomorza Zachodniego. Dotyczą one "Grantu sołeckiego", małej infrastruktury sportowej i PROW 2014-2020. Łącznie Gmina Dobra otrzyma ponad 4,65 mln złotych.W regionie organizowane są spotkania przedstawicieli samorządów z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego. W środę, 26 lipca na boisku przy ul. Sportowej w Dobrej marszałek Olgierd Geblewicz rozmawiał z samorządowcami z terenu powiatu polickiego. W spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka.

Podczas spotkania podpisano umowy dotacyjne. Gmina Dobra otrzyma unijne środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w wysokości 4,2 mln zł na budowę ulicy Morenowej w Mierzynie wraz z przebudową skrzyżowań z ulicą Łukasińskiego. Powstanie m.in. nowa nawierzchnia drogi, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Gmina Dobra przygotowuje wymagane dokumenty do ogłoszenia przetargu.

Dodatkowo gmina otrzymała wsparcie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na sportowe działania dla mieszkańców. Grant sołecki w wysokości 15 tys. zł przeznaczony zostanie na budowę piłkochwytów na Orliku w Bezrzeczu. Przeprowadzona zostanie także modernizacja oświetlenia na terenie boiska przy ul. Sportowej w Dobrej. Na ten cel z programu małej infrastruktury sportowej samorząd otrzyma 30 tys. zł dofinansowania.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama