Zaloguj się | Rejestracja

Drogowe inwestycje Powiatu Polickiego

środa, 28 czerwca 2023 r., godz. 12:36  |  Wersja do druku

W środę, 28 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje - Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.W briefingu prasowym wzięli udział Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski, Radna Rady Powiatu w Policach Małgorzata Siemianowska, Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach Magdalena Sochanowska i wykonawcy obu inwestycji drogowych: Dyrektor Oddziału Szczecin Eurovia Polska Paweł Knap i Prezes Zarządu RSK Wolin Sławomir Zinow.

Powiat Policki aktualnie realizuje dwie inwestycje drogowe na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo.

Pierwszą inwestycją jest przebudowa drogi powiatowej nr 3920Z na odcinku Dołuje - Stobno. Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska S.A., która wykona prace za kwotę 7.564.260,47 zł. Przewidziany termin zakończenia to koniec października 2023 r.

Na przełomie maja i czerwcu rozpoczęły się prace przy tej inwestycji. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. 20 czerwca wprowadzono nową organizację ruchu. Do 30 września 2023 r. droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Objazd prowadzi przez miejscowości: Stobno, Mierzyn, Skarbimierzyce i Dołuje. Na drodze możliwy jest jednokierunkowy dojazd do firm od strony miejscowości Stobno.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie 2,5-kilometrowy odcinek drogi, od skrzyżowania z krajową 10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, za wyjątkiem krótkiego odcinka od przychodni w Dołujach do lapidarium, który był remontowany kilka lat temu. Powstanie też nowe oznakowanie pionowe i poziome, chodnik oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów. Finalnie przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Na realizację inwestycji Powiat Policki otrzymał 2 mln zł z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR, 3 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i 1,4 mln zł z budżetu Gminy Dobra. Pozostałą kwotę dopłaci Powiat Policki.

Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest "Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin - Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II - m. Stobno". Inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 3923Z w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3922Z do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3920Z. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Termin zakończenia inwestycji to koniec września 2024 r.

Wykonawcą inwestycja jest firma RSK Wolin. Wartość inwestycji wynosi 11.002.817,54 zł. Na jej realizację Powiat Policki otrzymał 4.987.500 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład i 5.004.085,34 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład finansowy przekazała także Gmina Kołbaskowo. Umowę na realizację inwestycji podpisali dzisiaj Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Prezes Zarządu RSK Wolin Sławomir Zinow.

Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

"Jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja, która niestety wiąże się z utrudnieniami komunikacyjnymi dla mieszkańców, zakończy się jeszcze w tym roku" - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

"Dziękuję za dotychczasową współpracę ze Starostwem Powiatowym w Policach. Dzięki temu udaje nam się wspólnie wyremontować kolejne kilometry dróg powiatowych na terenie naszej gminy. Niestety mieszkańcy często nie mają świadomości, która droga należy do gminy, a która do powiatu i pretensje o stan dróg kierowane są przede wszystkim do naszego urzędu" - powiedziała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Dochody w naszych gminach są coraz mniejsze, a wydatki, z racji rosnących cen, coraz większe. Jest to trudny czas dla samorządów. Cieszę się, że możemy współpracować przy realizacji inwestycji drogowych. Szczególnie napełnia mnie radością przebudowa drogi w miejscowości Stobno, na którą czekałam aż 12 lat, od momentu kiedy zostałam wójtem" - mówiła Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

W latach 2018-2023 Powiat Policki wydał na inwestycje drogowe prawie 94 mln złotych. Dotacje z budżetu państwa wyniosły 51,7 mln zł, dofinansowanie unijne - 19,5 mln zł, a dotacje z gmin - 15,3 mln złotych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama