Zaloguj się | Rejestracja

Oferty na remont ul. Długiej w Mierzynie

środa, 15 listopada 2023 r., godz. 17:01  |  Wersja do druku

W Urzędzie Gminy Dobra otwarto oferty złożone w przetargu na remont nawierzchni ulicy Długiej, za restauracją Nord w Mierzynie. Realizacją inwestycji, na którą gmina zdobyła dofinansowanie, zainteresowane są cztery firmy.5 października 2023 r. Gmina Dobra ogłosiła przetarg na wykonanie remontu nawierzchni ulicy Długiej, za restauracją Nord w Mierzynie. Droga ma być zmodernizowana na odcinku od ul. Lubieszyńskiej do ul. Prostej.

W zakres prac wchodzą m.in. rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni, korytowanie wraz z dogęszczeniem podłoża, roboty ziemne, ułożenie nawierzchni bitumicznej na jezdni wraz z podbudową, ułożenie nawierzchni z kostki betonowej na zjazdach, wymiana uszkodzonych krawężników, regulacja wysokościowa włazów studni i wpustów deszczowych, wykonanie poboczy, odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmiana stałej organizacji ruchu polegająca na uzupełnieniu oznakowania pionowego i poziomego.

W przetargu złożyły oferty cztery firmy:
Eurovia Polska S.A. - 2.705.570,02 zł
STRABAG Sp. z o.o. - 2.554.476,80 zł
STANLED I Sp. z o.o. - 2.799.948,67 zł
Usługi Transportowo-Budowlane Bernard Baranowski - 2.947.580,56 zł

Obecnie urzędnicy analizują złożone dokumenty. Na inwestycję zarezerwowano kwotę 3 mln złotych.

W lipcu Gmina Dobra zdobyła dofinansowanie na realizację remontu ulicy Długiej. Wsparcie wynosi 1.338.103,63 złotych i pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota dofinansowania może jeszcze ulec zwiększeniu w przypadku wystąpienia oszczędności w ramach środków z funduszu.

Gmina Dobra otrzymała też 4,2 mln złotych wsparcia na budowę ulicy Morenowej w Mierzynie. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama