Zaloguj się | Rejestracja

Bieg w Piżamach w szkole w Rzędzinach

piątek, 22 września 2023 r., godz. 07:57  |  Wersja do druku

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Bieg w Piżamach "Obudź w sobie anioła". Celem akcji jest wsparcie dzieci chorych na nowotwór, dla których piżama jest codziennością, nieodłączną częścią dnia.W środę, 20 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach przebrali się w kolorowe piżamy i wzięli udział w Ogólnopolskim Charytatywnym Bieg w Piżamach pod hasłem "Obudź w sobie anioła". Akcję organizuje Fundacja "Gdy liczy się czas" założona przez rodziców, których dzieci chorują miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Dla wielu z nich piżama stała się nieodłączną częścią codzienności.

Uczniowie z Rzędzin mieli do pokonania trasę z przeszkodami. Wśród młodych biegaczy można było zauważyć jednorożce, misie, króliki i kotki. Dzieci wspierali wychowawcy, którzy pomagali pokonać trudniejsze przeszkody. Na koniec dla każdego przygotowano napoje. Zorganizowano również kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz dzieci chorych na nowotwór.

Zobaczcie zdjęcia z Biegu w Piżamach w Rzędzinach

Fundacja "Gdy Liczy się czas" od 2016 roku pomaga rodzinom dotkniętym chorobą nowotworową. Spełnia marzenia dzieci, organizuje wyjazdy rehabilitacyjne, prowadzi akcje "Wylosuj Anioła", "Piękna Mama", "Bieg i Dzień w Piżamie", "#OnkoOkno" dla dzieci z chorobą nowotworową i ich opiekunów. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Psychoonkologicznym, portalem Onkorodzice.pl, Stowarzyszeniem Onkoludki, Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi i innymi organizacjami.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama