Zaloguj się | Rejestracja

"W różnorodności moc i siła" w szkole w Rzędzinach

czwartek, 22 czerwca 2023 r., godz. 12:42  |  Wersja do druku

Uczniowie 3. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach wzięli udział w projekcie "W różnorodności moc i siła". Dzieci miały okazję zwiedzić m.in. Muzeum Techniki, Park Dendrologiczny, Syrenie Stawy, szczecińskie księgarnie i Książnicę Pomorską.W maju i czerwcu, w ramach realizacji projektu "W różnorodności moc i siła", Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach zorganizowała dla uczniów 3. klasy trzy wycieczki. Podczas pierwszej wyprawy dzieci zwiedziły Muzeum Techniki, gdzie podziwiały motoryzacyjne zabytki. Następnie zaplanowano spacer przez Park Dendrologiczny do Parku Kasprowicza. Na miejscu uczniowie zobaczyli: Pomnik Czynu Polaków (Pomnik Trzech Orłów), Amfiteatr i Różankę.

"Było bardzo fajnie! Później poszliśmy na Syrenie Stawy, gdzie zrobiliśmy sobie przerwę na przygotowanej dla dzieci "Zielonej Szkole". Stamtąd spacerkiem przeszliśmy wzdłuż kąpieliska Arkonka do jeziora Głębokie. Wszyscy do domów wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi" - relacjonuje Patrycja Szczęsna, uczennica 3. klasy.

Druga wycieczka to dwie klimatyczne księgarnie: "Sedina" na al. Wyzwolenia i kawiarenko-księgarnia "Między wierszami", gdzie oprócz oglądania książek i słuchania czytanej bajki, uczniowie mogli zjeść ręcznie robione lody. Dzieci zobaczyły też Teatr Lalek Pleciuga, Pomnik Jana Pawła II, Urząd Miasta Szczecin oraz Jasne Błonia, gdzie policzyli wszystkie platany (jest ich 212).

Na trzeciej i zarazem ostatniej wycieczce uczniowie najpierw zwiedzili Książnicę Pomorską, czyli największą bibliotekę w regionie, potem Bazylikę Archikatedralną, gdzie wjechali na wysokość 56 metrów na wieżę, na której znajduje się taras z widokiem na cały Szczecin.

"Następnie poszliśmy na Starówkę do Muzeum Historii Szczecina, które mieści się w Ratuszu Staromiejskim. Potem weszliśmy jeszcze zwiedzić dwa dziedzińce na Zamku Książąt Pomorskich. Widzieliśmy też Bramę Królewską i Bramę Portową, a na koniec poszliśmy na szczecińskiego pasztecika na ul. Wyszyńskiego. Było wspaniale! Tak naprawdę na wszystkich wycieczkach było cudownie!" - opisała swoje wrażenia Patrycja Szczęsna z PSP w Rzędzinach.

Zobaczcie fotorelację z wycieczek

Źródła: Patrycja Szczęsna, PSP w Rzędzinach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama