Zaloguj się | Rejestracja

Wyprawa Marka Rupińskiego do Japonii

wtorek, 19 września 2023 r., godz. 10:20  |  Wersja do druku

Marek Rupiński planuje kolejną wyprawę rowerową. Tym razem ultrakolarz z gminy Dobra ma zamiar wystartować i reprezentować Polskę w The Japanese Odyssey. Długość trasy to około 2800 km.W czerwcu mieszkaniec gminy Dobra Marek Rupiński wziął udział w Race Across America. To najtrudniejszy, najdłuższy i najstarszy kolarski ultramaraton na świecie organizowany niemal nieprzerwanie od 1982 roku. Trasa wyścigu przebiega przez 12 stanów, a jej łączna długość to ok. 4800 km. Niezależnie od warunków atmosferycznych każdy z zawodników ma 12 dni na ukończenie wyścigu.

Marek Rupiński najszybciej spośród mężczyzn w kategorii 18-50 lat pokonał trasę rajdu. Otrzymał również nagrodę dla najlepszego debiutanta wyścigu. Ultrakolarz z gminy Dobra potrzebował 10 dni, 5 godzin i 27 minut, by przejechać prawie 5 tys. km. Udział sportowca w Race Across America wsparli m.in. Gmina Dobra i Pomorze Zachodnie. Marek Rupiński był jednym z dwóch Polaków, którzy przystąpili do rywalizacji w kategorii 18-50 lat.

Teraz Marek Rupiński planuje wziąć udział w The Japanese Odyssey. To długodystansowa przygoda rowerowa, która ma za zadanie sprawdzić wytrzymałość uczestników, zarówno fizyczną jak i psychiczną.

"Będzie to dla mnie nie tylko okazja do eksplorowania dzikich lasów, gór i tajemniczych dróg, ale również doświadczenie przypominające wyzwanie survivalowe. Towarzyszyć mi będzie samotność i poczucie pełnej odpowiedzialności za podejmowane przeze mnie decyzje. Będę pierwszym Polakiem biorącym udział w tym wydarzeniu" - mówi Marek Rupiński, który podczas XLV sesji Rady Gminy Dobra opowiedział samorządowcom o swoich planach.

Start rajdu zaplanowano na 24 października 2023 r. w mieście Kagoshima, w pobliżu aktywnego wulkanu Sakurajima. Długość trasy wynosi 2800 km. Meta znajduje się w mieście Hachinohe. Po drodze znajduje się 15 obowiązkowych punktów kontrolnych i odcinków, przez które trzeba przejechać. Na pokonanie całej trasy jest 12 dni i to od uczestników zależy, jak rozdysponują ten czas.

Każdy może wesprzeć ultrakolarza z gminy Dobra. W serwisie zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka środków na wyprawę do Japonii - zobacz tutaj. Zapraszamy też do kontaktu z Markiem Rupińskim za pośrednictwem jego strony na Facebooku - Marek Rupinski RAAM 2023.

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama