Zaloguj się | Rejestracja

Marek Rupiński w czołówce Race Across America

czwartek, 15 czerwca 2023 r., godz. 13:57  |  Wersja do druku

Marek Rupiński, mieszkaniec gminy Dobra, bierze udział w najtrudniejszym maratonie kolarskim na świecie - Race Across America. Ma on do pokonania trasę liczącą 4800 km i ponad 50 tys. metrów wzniesień. Kolarza wspiera w wyścigu m.in. Gmina Dobra.Race Across America to najtrudniejszy, najdłuższy i najstarszy kolarski ultramaraton na świecie organizowany niemal nieprzerwanie od 1982 roku. Trasa wyścigu przebiega przez 12 stanów, a jej łączna długość to ok. 4800 km. Niezależnie od warunków atmosferycznych każdy z zawodników ma 12 dni na ukończenie wyścigu. Dotychczasowy rekord, w jakim ukończono Race Across America, wynosi 7 dni, 15 godzin i 56 minut.

Legendarny wyścig ultrakolarski rozpoczął się 13 czerwca o godzinie 12:00 czasu lokalnego (PDT) w Oceanside w Kalifornii. Na linii startu w kategorii solo stanęło łącznie 30 zawodników. Wśród nich jest dwóch Polaków - Krzysztof Fechner i Marek Rupiński, mieszkaniec gminy Dobra. Kategoria solo jest najtrudniejsza. Podczas walki z trudami trasy, zgodnie z regulaminem wyścigu za każdym zawodnikiem musi jechać samochód techniczny. To z tego miejsca zawodnik otrzymuje na bieżąco pożywienie i nawodnienie oraz pomoc w nawigacji trasy. Dodatkowym wsparciem jest drugi samochód (najczęściej jest to kamper), który pełni rolę bazy dla całego teamu. W tej bazie zawodnik odpoczywa, konsumuje większe posiłki i regeneruje się.

Marek Rupiński pokonał już 1092 km, a Krzysztof Fechner - 1016 km (stan na 15.06.23 godz. 15:30). Dzisiaj rano Marek Rupiński był zmuszony zawrócić. Po przejechaniu 34 kilometrów trasy na odcinku T8-T9 organizator poinformował zawodników o pożarach. Zespół Marka podjął decyzję o zawróceniu (dzięki czemu ultramaratończyk mógł odpocząć w samochodzie) i pokonaniu trasy objazdem by dotrzeć do punktu T9, skąd Marek będzie kontynuował jazdę.

Zmagania kolarzy można oglądać na stronie: trackleaders.com

Aby wystartować w Race Across America konieczne jest zdobycie kwalifikacji, którą można zdobyć startując w wybranych wyścigach na terenie całego świata. Jedną z takich imprez jest organizowany od trzech lat Race Around Poland - najdłuższy wyścig kolarski w Polsce. W zeszłym roku na pełnym dystansie 3600 km zwycięzcą w kategorii solo semisupported (zawodnik pokonuje samodzielnie, ale ma wsparcie logistyczne zespołu wsparcia jadącego samochodem) wygrał Marek Rupiński, który pokonał trasę w 227 godzin 58 minut i 56 sekund. Drugi Krzysztof Fechner dojechał do mety ponad 30 godzin później.

"Moja rada dla początkujących ultrakolarzy: nie podpalać się! Słuchać własnego ciała! Jechać równym tempem. Pamiętać o nawodnieniu i jedzeniu!" - poleca Marek Rupiński.

Trzymamy kciuki za Marka i będziemy sprawdzać jak radzi sobie na trasie. Kolarza wspiera w wyścigu m.in. Gmina Dobra.

Źródła: dlugidystansrowerem.pl, marekrupinski.com, trackleaders.com

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama