Zaloguj się | Rejestracja

Piotr Młynarczyk - ultratriathlonista z gminy Dobra

piątek, 21 lipca 2023 r., godz. 13:20  |  Wersja do druku

Piotr Młynarczyk z Wołczkowa jest ultratriathlonistą amatorem, który startuje na dystansach kilkukrotnego Ironmana. Mieszkaniec gminy Dobra szykuje się do startu w najdłuższych, oficjalnych zawodach triathlonowych zwanych Pucharem Świata IUTA Swissultra na dystansie 20xIronman, które odbędą się w Buchs w Szwajcarii.Ultratriathlon to określenie na wszystkie wyścigi będące wielokrotnością dystansu Ironman (pojedynczy dystans to 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu). Chodzi więc o dystanse 2x, 3x i 5x Ironman, ale również aż 20x. Organizacją odpowiedzialną za prowadzenie wyścigów ultratriathlonu jest International Ultra Triathlon Association, w skrócie IUTA działająca non profit. Od sezonu 2023 wyścigi organizowane pod egidą IUTA podzielone są na Puchar Świata oraz Grand Prix.

Mieszkaniec Wołczkowa Piotr Młynarczyk jest ultratriathlonistą amatorem, który zaczął trenować od 2017 roku. Już w 2019 roku ukończył szereg zawodów, które można zaliczyć do ultra wyzwań:

- 2xIM (Ironman) w Emsdetten, Niemcy - 5. miejsce,
- 5xIM Bad Blumau, Austria - jako pierwszy Polak, który ukończył ten dystans,
- 2xIM Panevezys, Litwa - Mistrzostwa Świata,
- 10xIM Leon, Meksyk - 3. miejsce w Pucharze Świata, również jako pierwszy Polak.

Piotr Młynarczyk 20 sierpnia 2023 r. podejmie wyzwanie ukończenia i uzyskania dobrego wyniku w najdłuższych, oficjalnych zawodach triathlonowych zwanych Pucharem Świata IUTA Swissultra na dystansie 20xIronman, które odbędą się w Buchs w Szwajcarii. Zawody te wykonuje się ciągiem - tak jak standardowe zawody triathlonowe. Obecny rekord świata na tym dystansie wynosi 437 godzin, 21 minut i 40 sekund i został ustanowiony w 1998 roku.

Do tej pory nikt z Polski jeszcze nie ukończył i nie podjął tego typu wyzwania. Zawody trwają niecały miesiąc od 20 sierpnia do 19 września 2023 r. Planuje wziąć w nich udział 13 zawodników. Do pokonania jest: 76 km pływania (basen 50 m), 3600 km na rowerze (pętla 9 km) i 844 km biegu (pętla 1,2 km). Wszystkie dyscypliny posiadają limity czasowe.

"W celu ukończenia zawodów konieczne jest odpowiednie przygotowanie na kilku płaszczyznach. To m.in. odpowiednia sprawność i wytrzymałość fizyczna, którą można wypracować podczas ciężkich i długich treningów, dobra organizacja i odpowiedni support, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i zawody można było wykonać z czystą głową. Kluczowym punktem jest oczywiście wsparcie finansowe, ponieważ koszt całego przedsięwzięcia to około 50 tys. złotych. Sam udział w zawodach to koszt 4450 CHF" - wyjaśnia Piotr Młynarczyk.

Mieszkaniec gminy Dobra planuje jeszcze start w zawodach kontrolnych 3xIM na Mistrzostwach Świata w Lensahn (Niemcy), które odbędą się 28-30 lipca 2023 r.

Jeśli prowadzisz firmę i chcesz wesprzeć ultratriathlonistę z Wołczkowa, a przy okazji promować swój biznes podczas zawodów ultratriathlonowych organizowanych na całym świecie, to zapraszamy do kontaktu z Piotrem Młynarczykiem za pośrednictwem jego strony na Facebooku - Piotr Mlynarczyk Ultra TRI.

Więcej informacji na temat zawodów, które ukończył Piotr Młynarczyk znajdziecie na stronie: https://triathlonlife.pl/kim-jest-gosc-ktory-zrobil-10-krotnego-ironmana/

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama