Zaloguj się | Rejestracja

Skarga na zastępcę wójta Gminy Dobra

poniedziałek, 01 lipca 2024 r., godz. 14:27  |  Wersja do druku

Do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Dobra wpłynęła skarga na zastępcę wójta Gminy Dobra Pawła Malinowskiego. Dotyczy ona zachowania wicewójta podczas uroczystości z okazji 7 urodzin Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie.Skargę na zachowanie wicewójta wniosła Przewodnicząca Rady Gminy Dobra Joanna Napiwodzka. Zgodnie z pismem złożonym do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Dobra skarga dotyczy sytuacji z 20 czerwca 2024 r., do której doszło przed budynkiem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie, podczas obchodów 7 urodzin tej instytucji.

"W trakcie mojego pożegnania z Panią Andżeliką Felską Prezesem ZUL-u zwróciłam się również ze słowami pożegnania do p. Pawła Malinowskiego, który ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu obrzucił mnie katalogiem inwektyw. Podczas tego incydentu Zastępca Wójta używał niecenzuralnych słów oraz epitetów, które nie tylko były obraźliwe, ale także godziły w dobre imię Przewodniczącej oraz Rady Gminy. Takie zachowanie jest całkowicie nie do przyjęcia, szczególnie ze strony osoby piastującej tak wysokie stanowisko publiczne" - informuje w piśmie Przewodnicząca Rady Gminy Dobra.

"Pragnę wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie oraz oburzenie zaistniałą sytuacją. Uważam, że takie postępowanie podważa zaufanie mieszkańców do władz gminy i negatywnie wpływa na wizerunek naszej społeczności. Oczekuję podjęcia odpowiednich działań dyscyplinujących wobec Zastępcy Wójta oraz oficjalnych przeprosin jako Przewodniczącej Rady Gminy" - dodaje Joanna Napiwodzka.

Zgodnie z art. 24 ustawy o pracownikach samorządowych do podstawowych obowiązków pracownika samorządowego należy m.in. zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami, zwierzchnikami, podwładnymi oraz współpracownikami oraz zachowanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim.

"Podkreślam również, że nie po raz pierwszy spotykam się z atakiem słownym ze strony p. Pawła Malinowskiego. Ataki te miały miejsce na sesjach Rady Gminy 7 oraz 16 maja 2024 r., w których brał udział jako radny przed objęciem funkcji Zastępcy Wójta. Wówczas nie interweniowałam, licząc na refleksję i zmianę zachowania z jego strony w przyszłości" - możemy przeczytać w piśmie Przewodniczącej Rady Gminy Dobra.

Skarga złożona na zastępcę wójta Gminy Dobra będzie rozpatrywana podczas obrad Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Dobra.

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama