Zaloguj się | Rejestracja

Kompetencje wicewójta, umowy i inne interpelacje

piątek, 21 czerwca 2024 r., godz. 07:39  |  Wersja do druku

Podczas sesji Rady Gminy Dobra, która odbyła się 20 czerwca, radni złożyli 15 interpelacji. Dotyczyły one m.in. kompetencji nowego wicewójta, umów zawieranych przez urząd gminy, zmian kadrowych, porządku i bezpieczeństwa na drogach.Radna Katarzyna Ciurzyńska złożyła 2 interpelacje dotyczące poprawy bezpieczeństwa m.in. na ul. Słonecznej w Wołczkowie i nadmiernej prędkości pojazdów w Bezrzeczu i Wołczkowie. Ponieważ ulica Słoneczna jest drogą powiatową radna poprosiła o wsparcie radnych Powiatu Polickiego.

Radny Łukasz Bojanowski przedstawił 3 interpelacje. Pierwsza dotyczyła porządku i bezpieczeństwa na terenie między ulicami Szczecińską i Klasztorną w Dobrej, w sąsiedztwie sklepu Biedronka. Kolejna interpelacja związana była z utworzeniem doraźnego parkingu z dojazdem od ul. Sportowej, który byłby wykorzystywany przez mieszkańców podczas imprez organizowanych na terenie rekreacyjnym, takich jak np. Festiwal Róż. Radny złożył też interpelację dotyczącą zmian kadrowych, które zostały wprowadzone w Urzędzie Gminy Dobra od momentu objęcia stanowiska przez wójt Magdalenę Zagrodzką. Radny poprosił o informację, jakie osoby zostały zatrudnione, w jakim zakresie i jakie umowy podpisano.

Również 3 interpelacje złożyła radna Iwona Kłosowska. Radna poprosiła wójt Magdalenę Zagrodzką o wyjaśnienie okoliczności zawarcia umowy na przygotowanie koncepcji, procedury i harmonogramu utworzenia Gminnego Zakładu Usług Komunalnych z kancelarią pana Bartosza Rzechowskiego, który podczas kampanii wyborczej był pełnomocnikiem Komitetu Wyborczego Wyborców Magdaleny Zagrodzkiej. Radna poprosiła o informację czy zawarcie umowy było konieczne i uzasadnione, czy w urzędzie gminy nie ma zatrudnionych osób mających wystarczające kompetencje do przygotowania takiej koncepcji i czy przed podjęciem takiej decyzji rozważono inne, tańsze alternatywy, jak np. konsultacje z gminami, w których takie zakłady już funkcjonują.

Kolejna interpretacja złożona przez radną Iwonę Kłosowską dotyczyła nowego wicewójta Pawła Malinowskiego.

"W związku z powołaniem wicewójta Pawła Malinowskiego, który ma odpowiadać za sprawy związane m.in. z inwestycjami i sprawami komunalnymi, chciałabym zapytać jakie doświadczenia zawodowe i wykształcenie posiada pan Malinowski w tym zakresie. Powoływanie na kluczowe stanowiska osób z odpowiednimi kwalifikacjami leży w interesie całej społeczności. Osoby z odpowiednim doświadczeniem mogą przyczynić się do efektywniejszego zarządzania gminą. Czy powołana osoba jest zaangażowana w działalność, która może prowadzić do konfliktu interesów" - pytała podczas sesji radna.

Trzecia interpelacja dotyczyła braku możliwości wynajmowania sali gimnastycznej w Dobrej bezpośrednio przez mieszkańców. Radna zwróciła się z apelem, żeby sala była udostępniana dla młodzieży i dorosłych w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Radna Monika Duziak-Kowalska złożyła interpelacje dotyczące ponownej analizy rozkładu jazdy autobusów i umiejscowienia przystanków oraz zabezpieczenia zbiornika retencyjnego w Skarbimierzycach.

Radny Mariusz Lindner przedstawił interpelację dotyczącą opłaty za urządzenia infrastruktury technicznej umieszczone w pasie drogowym na terenie gminy Dobra.

Kolejne trzy interpelacje złożył radny Marcin Sobierajski. Dotyczyły one odpadów zielonych i dwukrotnego zwiększenia ilości odbioru od mieszkańców ze 120 l do 240 l, modernizacji stacji uzdatniania wody w Grzepnicy oraz przywrócenia cyklicznej imprezy "Balu Seniorów".

Ostatnią interpelację przedstawiła radna Monika Rasińska. Dotyczyła ona zakazu zatrzymywania pojazdów na ul. Elżbiety w Mierzynie, od strony ul. Weleckiej. Radna argumentowała, że pracownicy okolicznych firm utrudniają przejazd ulicą.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama