Zaloguj się | Rejestracja

Sukcesy uczniów ze szkół w gminie Dobra

poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., godz. 15:11  |  Wersja do druku

Rozstrzygnięto powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami konkursu w młodszej grupie wiekowej zostali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, a w starszej - uczniowie z PSP w Dobrej.23 kwietnia uczniowie ze szkół na terenie powiatu polickiego zmierzyli się w eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Zawody jak co roku odbyły się na terenie SOSW nr 1 w Policach przy ul. Korczaka 45.

Zawody były podzielone na 4 etapy. Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, zawierających 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy byli oceniani przez ratowników medycznych pod kątem umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem była jazda rowerem po miasteczku rowerowym, po czym zawodnicy mieli za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się w grupie młodszej zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, a w starszej uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Powiat Policki na szczeblu konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się w Szczecinie.

Wyniki w klasyfikacji drużynowej dla grup młodszych w wieku 10-12 lat:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie

Wyniki klasyfikacji drużynowej dla grup starszych powyżej 12 lat:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej
2. Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Policach
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach

Zwycięzcami w kategoriach indywidualnych zostali: w grupie młodszej Antonina - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, a w grupie starszej Igor - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej.

Na zawody przybyli Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przedstawiciel Gminy Dobra Jerzy Trendowicz i dyrektor SSOW. Partnerami Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych byli: Starostwo Powiatowe w Policach, Gmina Police, Gmina Dobra, Gmina Kołbaskowo oraz PZMOT - którzy ufundowali nagrody dla uczestników konkursu oraz Cukiernia Mega&Dolce z Polic i sklep Intermarche - które ufundowały poczęstunek dla zawodników.

"Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim" - gratulowali uczestnikom organizatorzy turnieju.

Źródło: mł. asp. Anna Kaźmierczak, KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama