Zaloguj się | Rejestracja

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

wtorek, 25 kwietnia 2023 r., godz. 18:35  |  Wersja do druku

Rozstrzygnięto powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami konkursu w młodszej i starszej grupie wiekowej zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Policach. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły podstawowej w Bezrzeczu.25 kwietnia uczniowie z powiatu polickiego zmierzyli się w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W zawodach wzięli udział uczniowie z 4 szkół z naszego powiatu: Szkoły Podstawowej nr 9 w Policach, Szkoły Podstawowej nr 10 w Policach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach.

Zawody były podzielone na 4 etapy. Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy zawierającym 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz rozwiązać krzyżówki dotyczące znajomości pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Następnie uczestnicy byli oceniani przez ratowników medycznych pod kątem umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem była jazda rowerem po miasteczku rowerowym, po czym zawodnicy mieli za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

Wyniki w klasyfikacji drużynowej dla grup młodszych w wieku 10-12 lat:

1. Szkoła Podstawowa nr 9 w Policach
2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach

Wyniki klasyfikacji drużynowej dla grup starszych powyżej 12 lat:

1. Szkoła Podstawowa nr 9 w Policach
2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
3. Szkoła Podstawowa nr 10 w Policach

Zwycięzcami w kategoriach indywidualnych zostali: w grupie młodszej Julia - uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 w Policach, w grupie starszej Franciszek - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Policach. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Powiat Policki na szczeblu konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 17-19 maja w Szczecinie.

Współorganizatorami konkursu i sponsorami nagród dla uczestników byli: Starostwo Powiatowe w Policach, Gmina Police, Gmina Dobra, Gmina Kołbaskowo oraz Azoty Police i PZM. Dzieci otrzymały również słodki poczęstunek, który ufundowała Cukiernia Mega&Dolce z Polic.

Pomocy przy organizacji Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym udzieliło SOSW nr 1 w Policach, które poza udostępnieniem obiektu służyło niezawodną pomocą.

"Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w jeszcze liczniejszym gronie" - zapraszają organizatorzy turnieju.

Źródło: sierż. sztab. Anna Kaźmierczak, KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama