Zaloguj się | Rejestracja

Rusza przebudowa ul. Malinowej w Wołczkowie

wtorek, 03 października 2023 r., godz. 11:29  |  Wersja do druku

Gmina Dobra podpisała umowę z wykonawcą i przekazała plac budowy na ulicy Malinowej w Wołczkowie. Inwestycja zakłada m.in. wykonanie nowej nawierzchni drogi, budowę sieci kanalizacji deszczowej, rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i oświetlenia ulicznego.Przebudowa ulicy Malinowej w Wołczkowie uwzględnia rozbiórkę istniejącej nawierzchni z płyt i ułożenie nowej bitumicznej warstwy na odcinku od ulicy Słonecznej do Leśnych Jagód. Przebudowane zostaną zjazdy i skrzyżowania z innymi ulicami, powstaną chodniki i nowe oświetlenie uliczne.

Inwestycja zakłada również budowę sieci kanalizacji deszczowej, rozbudowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej, przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej: elektroenergetycznej, oświetleniowej i telekomunikacyjnej. Ulicę zaprojektowano z uwzględnieniem optymalnego wykorzystania pasa drogowego, biorąc pod uwagę zminimalizowanie wystąpienia kolizji z istniejącą infrastrukturą. Dokumentację projektową przygotowała firma BPD - Biuro Projektów Drogowych.

Przetarg na przebudowę drogi wygrała firma Usługi Transportowo-Budowlane Bernard Baranowski ze Starego Czarnowa. Koszt prac wyceniono na 14,25 mln złotych. Czas przewidziany na realizację robót drogowych to 12 miesięcy.

Gmina Dobra otrzymała 3.293.158 złotych dofinansowania na realizację inwestycji. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Ulica Malinowa w Wołczkowie:
Przebudowa ul. Malinowej w Wołczkowie:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama