Zaloguj się | Rejestracja

Monitoring terenu rekreacyjnego w Bezrzeczu

poniedziałek, 02 października 2023 r., godz. 11:05  |  Wersja do druku

W związku z powtarzającymi się aktami wandalizmu na terenie rekreacyjnym w Bezrzeczu, Straż Gminna w Dobrej coraz częściej nadzoruje przestrzeganie porządku publicznego na wspomnianym obiekcie. Do monitorowania terenu wykorzystywane są fotopułapki oraz dron.Na terenie gminy Dobra często dochodzi do aktów wandalizmu. Najczęściej jest to tzw. pseudograffiti, czyli po prostu mazanie farbami w sprayu wiat przystankowych, kontenerów, ławek, a nawet urządzeń do zabaw i ćwiczeń. Zdarzają się też przypadki niszczenia znaków drogowych czy wyrywania tablic informacyjnych.

Bardzo często do dewastacji dochodzi na terenie rekreacyjnym w Bezrzeczu, z tego powodu Straż Gminna w Dobrej zaczęła używać do monitorowania terenu fotopułapki oraz drona.

"Cyklicznie wykonywane są loty nad terenem wraz z możliwością rejestracji obrazu. Straż Gminna posiada do takich działań stosowne upoważnienie wynikające z art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 r. w sprawie sposobu obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych przez straż gminną (miejską)" - informuje Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Teren obiektu został oznaczony stosownymi tablicami informującymi o możliwym monitoringu. Działania takie prowadzone będą do czasu uruchomienia stałego monitoringu gminnego.

"Zwracam się także z apelem. Jeśli ktoś z mieszkańców jest świadkiem aktów wandalizmu, czy też ma jakąkolwiek wiedzę na temat potencjalnych sprawców, proszony jest o informowanie straży gminnej" - apeluje komendant straży.

Nie bójmy się więc reagować. Nasza obojętność oznacza przyzwolenie na takie zachowania.

Umyślne niszczenie publicznego mienia jest przestępstwem. Każdy kto niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku cudzą rzecz podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama