Zaloguj się | Rejestracja

Niszczenie publicznego mienia

środa, 30 sierpnia 2023 r., godz. 14:57  |  Wersja do druku

W gminie Dobra systematycznie dochodzi do dewastacji obiektów sportowych, rekreacyjnych, czy też infrastruktury drogowej. W połowie sierpnia uszkodzono znaki drogowe w miejscowości Stolec, niszczone są elementy wyposażenia na terenie rekreacyjnym w Bezrzeczu, a w Dołujach wrzucono petardę do publicznej toalety.Na terenie gminy Dobra często dochodzi do aktów wandalizmu. Najczęściej jest to tzw. pseudograffiti, czyli po prostu mazanie farbami w sprayu wiat przystankowych, kontenerów, ławek, a nawet urządzeń do zabaw i ćwiczeń. Zdarzają się też przypadki niszczenia znaków drogowych czy wyrywania tablic informacyjnych.

13 sierpnia uszkodzono znaki drogowe w miejscowości Stolec. Wszystko wskazuje na to, że sprawcami były osoby nieletnie. Sprawę prowadzi policja.

Systematycznie dewastowane są elementy wyposażenia na terenie rekreacyjnym w Bezrzeczu. W tym przypadku również wszystko wskazuje, że sprawcami są osoby niepełnoletnie. W przypadku ustalenia danych osobowych sprawa także zostanie skierowana na policję.

"Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wskazuje na policję, jako właściwy organ do prowadzenia spraw wobec nieletnich, którzy popełnili czyn karalny. Dalej sprawa toczy się w sądzie dla nieletnich" - informuje Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

We wtorek, 29 sierpnia w Dołujach patrol straży gminnej ujął dwóch nieletnich, którzy odpalali na drodze petardy powodując nie tylko hałas, ale także zanieczyszczenie terenu. W pobliżu inny nieletni uszkodził przenośną toaletę Toi Toi znajdującą się przy terenie rekreacyjnym, wrzucając do niej petardę. Strażnicy ustalili dane personalne sprawcy. Dalsze postępowanie będzie uzależnione od wyceny powstałych szkód i postawy rodziców nieletniego.

"Zwracam się z apelem. Jeśli ktoś z mieszkańców jest świadkiem takich czynów, czy też ma jakąkolwiek wiedzę na temat potencjalnych sprawców, proszony jest o informowanie straży gminnej" - apeluje komendant straży.

Nie bójmy się więc reagować. Nasza obojętność oznacza przyzwolenie na takie zachowania.

Umyślne niszczenie publicznego mienia jest przestępstwem. Każdy kto niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku cudzą rzecz podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama