Zaloguj się | Rejestracja

Za nami Dni Bezrzecza - relacja i zdjęcia

środa, 19 lipca 2023 r., godz. 18:10  |  Wersja do druku

W miniony piątek i sobotę odbyły się Dni Bezrzecza. Wydarzenie zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej wraz z partnerami: Gminą Dobra, Stowarzyszeniem Nasze Bezrzecze, Kołem LZS Bezrzecze, grupą "Historie Lokalne Bezrzecze i gmina Dobra" oraz Stowarzyszeniem Dobra Platforma.Dni Bezrzecza rozpoczęły się w piątek, 14 lipca od wycieczki historycznej "Śladami dawnego Bezrzecza". Mieszkańców oprowadzała po miejscowości historyk sztuki Monika Kołacz, która prowadzi grupę "Historie Lokalne Bezrzecze i gmina Dobra". Tego dnia można też było zwiedzić wystawę fotografii "W starym obiektywie" w klubie w Bezrzeczu. Na wystawie zaprezentowano setki historycznych zdjęć. Można było porozmawiać z Jerzym Zemerem, wieloletnim mieszkańcem gminy Dobra, który był m.in. jednym z założycieli klubu LZS w Dobrej.

Wieczorem na mieszkańców czekał film pod chmurką. Na terenie rekreacyjnym wyświetlono ekranizację musicalu "Mamma Mia!", w ramach cyklu "Dobre lato filmowe".

W sobotę na terenie rekreacyjnym przy ul. Górnej odbyły się sportowe walki rycerskie. Do Bezrzecza zawitali Kamila i Andrzej Studenccy, członkowie Grupy Sportowe Walki Rycerskie, ludzie pełni pasji, energii i przede wszystkim mający na swym koncie wiele zdobytych tytułów. Była możliwość rozmowy, spotkania i obejrzenia niesamowitego pokazu walk rodem ze średniowiecza.

Dla dzieci przygotowano konkursy zręcznościowe, animacje i zawody. O godz. 18:00 rozpoczął się występ Moryńskiej Orkiestry Ukulele z Wokalistami. Zobaczyliśmy też Roztańczoną Akordeonistkę. Dni Bezrzecza zakończyło disco pod gwiazdami.

Zobaczcie fotorelację z Dni Bezrzecza

Wydarzenie zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Partnerami Dni Bezrzecza byli: Gmina Dobra, Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze, Koło LZS Bezrzecze, Historie Lokalne Bezrzecze i gmina Dobra oraz Stowarzyszenie Dobra Platforma.

Fot. Patrycja Jurzysta-Żal, Bartosz Świderski

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama