Zaloguj się | Rejestracja

Ekologiczny piknik w Mierzynie - zdjęcia

poniedziałek, 03 lipca 2023 r., godz. 03:53  |  Wersja do druku

Pomorze Zachodnie rozpoczęło cykl pikników ekologicznych. W sobotę, 1 lipca w Mierzynie odbył się pierwszy z pikników pod hasłem "Eko-manufaktury - czyli jak produkować ekologicznie".Pomorze Zachodnie ruszyło z cyklem ekologicznych pikników rodzinnych, które będą obfitowały w atrakcje dla młodszych i starszych mieszkańców. Realizowany cykl eventów połączonych z warsztatami ekologicznymi to nie tylko relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań.

Pierwszy z pikników pod hasłem "Eko-manufaktury - czyli jak produkować ekologicznie" odbył się na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie. Podczas wydarzenia eksperci opowiadali o ekologicznej produkcji ubrań, kosmetyków czy artykułów rzemieślniczych na przykładach manufaktur z Pomorza Zachodniego. Wyjaśnili też tajemnicze pojęcie upcyklingu.

JoannaVi, propagatorka vintage, retro i mody z drugiej ręki opowiadała o tym, jak przemysł odzieżowy na masową skalę wpływa na naszą planetę i jaką rolę pełnimy w tym my, jako konsumenci. Popularna blogerka podpowiadała, na co zwracać uwagę przy zakupach, jak czytać metki i jak szukać perełek wśród odzieży używanej.

Podczas pikniku odbyły się również warsztaty. Dzięki kreatywnemu zastosowaniu farb do tkanin, sznurków i różnych nieoczywistych akcesoriów, ubrania z second handów nabrały zupełnie nowego charakteru.

O dobre humory dzieci zadbali animatorzy. Można było zagrać w ekologiczne koło fortuny, memory XXL, zrobić wielkie bańki mydlane czy pomalować na kolorowo buzie w motywy roślinne albo zwierzęce.

Wydarzenie uświetnił koncert zespołu "Tragarze". To grupa szczecińskich muzyków, którzy grają muzykę na pograniczu hip-hopu, funky i reggae. W 2017 roku wydali swój debiutancki album, promowany przez utwór "Paranoje".

Zobaczcie zdjęcia z pikniku w Mierzynie

Kolejny z ekologicznych pikników odbędzie się 8 lipca w Połczynie.

"Pomorze Zachodnie Zielony Region" to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region. Celem tego projektu jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Cykl eventów o tematyce ekologicznej połączonych z warsztatami ekologicznymi, realizowany jest w ramach projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Pomorze Zachodnie zaprasza do wspólnej zabawy! Do zobaczenia na miejscu!

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama