Zaloguj się | Rejestracja

Ekologiczne pikniki rodzinne na Pomorzu Zachodnim

niedziela, 25 czerwca 2023 r., godz. 08:49  |  Wersja do druku

Pomorze Zachodnie zaprasza na ekologiczne pikniki rodzinne, które będą obfitowały w atrakcje dla młodszych i starszych mieszkańców, jak również turystów odwiedzających region. Realizowany cykl eventów połączonych z warsztatami ekologicznymi to nie tylko relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań.Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, zachęcać do troski o naturę. Podczas cyklu spotkań przedstawiane będą takie tematy jak np. zero waste i less waste, oszczędzanie wody czy zielona energia. Eksperci, edukatorzy chętnie odpowiedzą na pytania i omówią różne zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Ale - co warto podkreślić - duża porcja wiedzy serwowana będzie razem z atrakcyjnymi zajęciami praktycznymi. Bo warsztaty to przede wszystkim aktywność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

Już 1 lipca o godzinie 13:00 zapraszamy na pierwszy z cyklu Piknik Ekologiczny pod tytułem "Eko-manufaktury - czyli jak produkować ekologicznie". Spotkamy się, żeby porozmawiać o wpływie mody i współczesnego przemysłu na środowisko, spróbować sztuki upcyklingu i przy okazji spędzić miło czas na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w podszczecińskim Mierzynie.

Nasi eksperci opowiedzą o ekologicznej produkcji ubrań, kosmetyków czy artykułów rzemieślniczych na przykładach manufaktur z Pomorza Zachodniego. Wyjaśnią też tajemnicze pojęcie upcyklingu. Doradzą, w jaki sposób możemy je wdrożyć do swojego codziennego życia. JoannaVi, propagatorka vintage, retro i mody z drugiej ręki opowie o tym, jak przemysł odzieżowy na masową skalę wpływa na naszą planetę i jaką rolę pełnimy w tym my, jako konsumenci. Popularna blogerka podpowie, na co zwracać uwagę przy zakupach, jak czytać metki i jak szukać perełek wśród odzieży używanej.

Podczas pikniku planowane są nie tylko pokazy i prelekcje, ale również warsztaty! Dla chętnych przygotowane zostaną ubrania z second handów, które dzięki kreatywnemu zastosowaniu farb do tkanin, sznurków i różnych nieoczywistych akcesoriów nabiorą zupełnie nowego charakteru. W trakcie pracy twórczej wymienimy się pomysłami i nadamy drugie życie materiałom skazanym na zapomnienie. Spośród powstałych kreacji wybierzemy i nagrodzimy najbardziej pomysłowe i zabawne. Do wspólnej zabawy w kreatorów mody zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kto wie, może znajdzie się wśród nas przyszła gwiazda upcyklingowej sztuki?

Poza emocjami związanymi z tworzeniem i upiększaniem ubrań - na najmłodszych (i tych trochę starszych) czekać będzie moc zabaw i atrakcji. Z balonów powstanie łąka pełna motyli i kwiatów. Będzie też dmuchaniec. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można zagrać w ekologiczne koło fortuny, memory XXL, zrobić wielkie bańki mydlane czy pomalować na kolorowo buzie w motywy roślinne albo zwierzęce.

Wydarzenie uświetni koncert zespołu "Tragarze". To grupa szczecińskich muzyków, którzy grają muzykę na pograniczu hip-hopu, funky i reggae. W 2017 roku wydali swój debiutancki album, promowany przez utwór "Paranoje".

Plan Pikniku:

13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci
14:00 start ekologicznych warsztatów modowych - pogadanka z edukatorem, pytania od publiczności, prezentacje projektów ubrań Zero waste, tworzenie własnych kreacji w grupach przez uczestników
15:00 koncert zespołu Tragarze
16:00 koniec

Udział w evencie jest bezpłatny.

Eventy odbędą się wg. następującego harmonogramu:

"Pomorze Zachodnie Zielony Region" to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region. Celem tego projektu jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Cykl eventów o tematyce ekologicznej połączonych z warsztatami ekologicznymi, realizowany jest w ramach projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Pomorze Zachodnie zaprasza do wspólnej zabawy! Do zobaczenia na miejscu!

Ekologiczne pikniki rodzinne na Pomorzu Zachodnim:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama