Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ulic Modrej i Koralowej - ostatni etap

środa, 14 czerwca 2023 r., godz. 12:13  |  Wersja do druku

Rozpoczął się ostatni etap przebudowy ulic Modrej i Koralowej w szczecińskiej części Bezrzecza. Większość infrastruktury jest już gotowa. Ruszyły też prace związane z remontem przepustu na cieku Bukowa.Trwają prace związane z ostatnim etapem przebudowy ulic Modrej i Koralowej. Realizowane są prace poprawkowe i porządkowe, trwa montaż wiat przystankowych. W ramach prac brukarskich wykonywane są dojścia do furtek i śmietników, uzupełnianie są chodniki po regulacji studzienek, trwa zamulanie chodników.

Kontynuowane są prace związane z zielenią. To zakładanie zieleńców, humusowanie i nasadzenia krzewów. Prowadzone są także działania związane z pielęgnacją posadzonych krzewów oraz drzew m.in. sadzonki są regularnie podlewane, kontrolowany jest ich stan zdrowotny jak i stan podłoża, odchwaszczane są misy ziemne.

Rozpoczął się też remont przepustu na cieku Bukowa. Zamknięto przejazd przez ulicę Modrą na wysokości przepustu pomiędzy ulicami Sikorki i Żyzną. Ustawiono bariery uniemożliwiające przejazd. Do przejazdu będą upoważnione tylko pojazdy budowy oraz autobusy komunikacji miejskiej. Osoby posiadające przepustki wydane przez wykonawcę inwestycji nie będą upoważnione do przejazdu. Sugerowany objazd przewidziano ulicami: Szafera - al. Wojska Polskiego - Kupczyka - Lipową i Słoneczną na Wołczkowie - oraz ulicami Górną i Koralową na Bezrzeczu. Wykonawca zakłada zrealizowanie prac w terminie minimum czterech tygodni. Postęp robót może być jednak uzależniony od stanu istniejącej infrastruktury oraz warunków pogodowych.

Prace związane z przebudową ulic Modrej i Koralowej w szczecińskiej części Bezrzecza trwają od połowy listopada 2021 r. Inwestycję wykonuje firma STRABAG Sp. z o.o. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Inwestycja obejmuje wykonanie m.in.: przebudowy ul. Modrej i Koralowej - poszerzenie jezdni i wykonanie nowej konstrukcji jezdni, wykonanie pasów rowerowych, przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi, budowę zatoki autobusowej, przebudowę i budowę chodników, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, renowację istniejącego kanału deszczowego, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego, budowę kanału technologicznego, przebudowę kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego tj. przebudowę kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, sieci gazowej, sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej, likwidację nieczynnej sieci ciepłowniczej, remont istniejącego przepustu, wycinkę drzew i krzewów kolidujących z przebudową, urządzenie projektowanej zieleni w postaci drzew, krzewów, wykonanie nasadzeń zastępczych, wprowadzenie, utrzymanie oraz likwidację organizacji ruchu na czas budowy, rozbiórkę wzmocnienia nad kolektorem deszczowym oraz pozostałe prace zgodnie z dokumentacją projektową.

Koszt prac to ponad 23,8 mln złotych brutto.

Źródło: wiadomosci.szczecin.eu
Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama