Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ul. Modrej i Koralowej - koniec z wahadłem

piątek, 31 marca 2023 r., godz. 09:31  |  Wersja do druku

Trwa przebudowa ulic Modrej i Koralowej w szczecińskiej części Bezrzecza. Na ostatnim odcinku modernizowanych ulic układana jest nawierzchnia bitumiczna. Postęp robót pozwoli wykonawcy zlikwidować ograniczenia w ruchu."Wykonawca przebudowy ul. Modrej i Koralowej układa dziś ostatnie metry nawierzchni bitumicznej. Po wszystkim ściąga wahadło, co na teraz oznacza koniec największych drogowych utrudnień. Do zrobienia pozostało jeszcze wykonanie przepustu, tak ważnego w kontekście zalewania Bezrzecza i Krzekowa. Gdy za kilka tygodni przyjdą niezbędne materiały budowlane, utrudnienie wróci tylko punktowo i na chwilę. Potem ostatnia warstwa ścieralna, oznakowanie i finisz" - poinformował w piątek mieszkańców Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

W ostatnich dniach na placu budowy działo się sporo. Prowadzone były prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej. Montowane były wpusty, studnie teletechniczne oraz słupy oświetleniowe. Wykonywano ponadto chodniki oraz wjazdy na posesje. Wykonawca rozpoczął także prace przy układaniu nawierzchni bitumicznych na brakującym odcinku inwestycji, co pozwoli zlikwidować wahadło i ograniczenia w ruchu.

Warstwa ścieralna ułożona zostanie dopiero po zrealizowaniu dodatkowych prac związanych z przebudową przepustu na rzece Bukowa. Wciąż będzie to zatem plac budowy, dlatego przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby na ulicach Modrej i Koralowej zachować szczególną ostrożność.

Prace związane z przebudową ulic Modrej i Koralowej w szczecińskiej części Bezrzecza trwają od połowy listopada 2021 r. Inwestycję wykonuje firma STRABAG Sp. z o.o. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Inwestycja obejmuje wykonanie m.in.: przebudowy ul. Modrej i Koralowej - poszerzenie jezdni i wykonanie nowej konstrukcji jezdni, wykonanie pasów rowerowych, przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi, budowę zatoki autobusowej, przebudowę i budowę chodników, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, renowację istniejącego kanału deszczowego, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego, budowę kanału technologicznego, przebudowę kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego tj. przebudowę kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, sieci gazowej, sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej, likwidację nieczynnej sieci ciepłowniczej, remont istniejącego przepustu, wycinkę drzew i krzewów kolidujących z przebudową, urządzenie projektowanej zieleni w postaci drzew, krzewów, wykonanie nasadzeń zastępczych, wprowadzenie, utrzymanie oraz likwidację organizacji ruchu na czas budowy, rozbiórkę wzmocnienia nad kolektorem deszczowym oraz pozostałe prace zgodnie z dokumentacją projektową.

Koszt prac to ponad 23,8 mln złotych brutto.

Źródło: wiadomosci.szczecin.eu
Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama