Zaloguj się | Rejestracja

Zwycięstwo Kamila Serafina na Węgrzech

środa, 10 maja 2023 r., godz. 10:36  |  Wersja do druku

Kamil Serafin, kierowca wyścigowy z gminy Dobra i jednocześnie Mistrz Polski z sezonu 2017, zwyciężył pierwszy wyścig Swift Cup Europe na węgierskim torze Hungaroring. Polskiego kierowcę wspiera m.in. Gmina Dobra.Kamil Serafin to utalentowany kierowca wyścigowy z gminy Dobra. W poprzednich latach zdobywał najwyższe trofea w prestiżowej serii Kia Lotos Race, która rozgrywana była na torach wyścigowych w całej Europie. W 2020 roku Kamil zadebiutował w serii wyścigów Swift Cup Europe, którą zakończył na bardzo dobrej 8 pozycji.

W weekend 29-30 kwietnia 2023 r. odbyły się kolejne wyścigi serii Swift Cup Europe. W pierwszym wyścigu Kamil Serafin nie dał szans konkurentom, prowadząc od startu do mety. W kolejnych dwóch, które odbyły się w niedzielę, zajął 5. miejsca.

"Pole position przekute w pierwsze zwycięstwo w Swift Cup Europe. Jeszcze nigdy nie wygrałem z taką przewagą, jadąc od startu do mety na pierwszym miejscu. Dwa niedzielne wyścigi były już dużo cięższe niż wygrany sobotni wyścig. Zdecydowanie więcej walki z rywalami i z autem. Przed ostatnim wyścigiem spadł deszcz i nie było wiadomo czy przeschnie na tyle, żeby założyć semi-slicki, czy przyjdą kolejne opady i wtedy opony deszczowe byłyby idealnym wyborem. My wybraliśmy semi-slicki i niestety okazało się to gorszym wyborem i trochę walczyłem o to, żeby utrzymać się na torze. Inni zawodnicy na tych oponach albo wylecieli z toru, albo byli na końcu stawki. Finalnie w naszej klasyfikacji obydwa wyścigi ukończyłem na 5. miejscu. Po wygranych kwalifikacjach i zdominowaniu pierwszego wyścigu apetyty były wyższe. Mimo wszystko Budapeszt opuściliśmy zadowoleni z ogólnego wyniku" - mówił po zakończeniu wyścigów Kamil Serafin.

Więcej informacji o sukcesach Kamila Serafina na stronie Serafin Racing Kodo Team.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama