Zaloguj się | Rejestracja

Uczniowie z Dobrej sprzątnęli śmieci z lasu

niedziela, 07 maja 2023 r., godz. 12:30  |  Wersja do druku

Uczniowie klasy 8A z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wzięli udział w akcji Human Waste Zone. Nastolatkowie posprzątali las na skraju Dobrej i Grzepnicy.Projekt ekologiczny Human Waste Zone, utworzony przez sportowców z ekipy ExtremE Wolf, zakłada przemyślaną, szybką i skoordynowaną akcję usuwania śmieci z terenów leśnych. Kilka dni temu odbyła się kolejna tego typu akcja w gminie Dobra.

Tym razem głównymi bohaterami byli uczniowie klasy 8A z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, którzy posprzątali las na skraju Dobrej i Grzepnicy.

"Ekipa młodych, świadomych ludzi zebrała z lasu blisko 150 kg śmieci szerokiej maści. Chcieliśmy zebrać jak najmniej śmieci, ale niestety zawsze to jest duża ilość. Dziękujemy za pomoc Gminie Dobra za odbiór i utylizację zebranych odpadów oraz Stena Recycling Polska za dostarczenie worków i rękawiczek na potrzeby akcji" - mówi Daniel Krępa z Human Waste Zone.

Wspólne działania mają bardzo duże znaczenie dla podnoszenia jakości i czystości terenów rekreacyjnych, leśnych, dla mieszkańców gminy Dobra oraz ziem Pomorza Zachodniego.

Źródło: Human Waste Zone

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama