Zaloguj się | Rejestracja

Biegacze zabrali się za sprzątanie lasów

wtorek, 22 października 2019 r., godz. 19:22  |  Wersja do druku

Ekipa ExtremE Wolf z gminy Dobra, na fali popularności jaką zdobyła biegami na gołą klatę w Grzepnicy oraz imprezie "Wataha" w Puszczy Wkrzańskiej, postanowiła zabrać się za sprzątanie lasów. W tym celu powołano do życia nowy projekt ekologiczny "Human Waste Zone", który zakłada przemyślaną, szybką i skoordynowaną akcję usuwania śmieci z terenów leśnych.Projekt "Human Waste Zone" zakłada skoordynowaną akcję usuwania śmieci z terenów leśnych. Dwie dotychczasowe akcje, które trwały niecałe 1,5 godziny, pozwoliły zebrać ponad tonę śmieci.

Sprzątanie odbywa się wg stref uzgodnionych z nadleśnictwem oraz firmą recyklingową, która odbiera je i przekazuje dalej w wyznaczone miejsce odbioru. W każdej akcji uczestniczy ok. 50 osób, którym wydawane są rękawice oraz worki. Każda osoba bierze udział z potrzeby własnego sumienia i chęci zmiany świata na lepsze.

Akcje prowadzone są w sposób metodyczny i przemyślany uwalniając za każdym razem jedną z zaśmieconych stref, zmieniając jej kolor z czerwonego na zielony.

"Liczymy, że w przyszłości jesteśmy w stanie dzięki wyszkolonemu wolontariatowi przeprowadzać takie akcje dla 200-300 osób, a biorąc pod uwagę zakładany czas 1,5 godziny jesteśmy w stanie oczyścić las o powierzchni od 8 do 10 km kwadratowych. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie rodziny. Nasze akcje łączą pokolenia uświadamiając potrzebę i poprawę jakości środowiska naturalnego" - zachęca do udziału Daniel Krępa z ExtremE Wolf.

Więcej informacji na Humanwastezone.com lub FB HumanWasteZone, gdzie będzie można przeczytać o następnych planowanych akcjach sprzątania lasów.

Projekt ekologiczny "Human Waste Zone":


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama