Zaloguj się | Rejestracja

Strabag wyremontuje drogi powiatowe

środa, 26 kwietnia 2023 r., godz. 07:00  |  Wersja do druku

Starostwo Powiatowe w Policach wybrało firmę, która w tym roku wykona remonty cząstkowe nawierzchni dróg powiatowych, m.in. na terenie gminy Dobra. Przetarg wygrała firma Strabag. Powiat planuje przeznaczyć na cząstkowe remonty dróg kwotę 600 tys. złotych.Pod koniec marca Powiat Policki ogłosił przetarg na wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w 2023 roku. Firmy mogły składać swoje oferty do 18 kwietnia. Ofertę złożyła tylko firma Strabag z siedzibą w Pruszkowie, która wygrała przetarg.

Zwycięzca przetargu zobowiązany będzie do usuwania uszkodzeń jezdni zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz mogących skutkować szkodami komunikacyjnymi w ciągu maksymalnie 48 godzin od momentu zawiadomienia telefonicznego, potwierdzonego e-mailem lub fax-em. Ubytki w jezdni mają być uzupełniane masą mineralno-bitumiczną.

Jednostką rozliczeniową umowy będzie cena za wbudowanie 1 tony masy mineralno-bitumicznej. Ilość masy do wbudowania w drogi powiatowe na terenie Powiatu Polickiego w 2023 r. oszacowano na ok. 395 ton.

Do powiatu należy 35 dróg o łącznej długości 155 km. Drogi powiatowe na terenie gminy Dobra to m.in.: ul. Lipowa w Wołczkowie i Szczecińska w Dobrej, ulica Długa w Mierzynie w kierunku Stobna, drogi Stolec - Rzędziny, Rzędziny - Łęgi - Buk oraz Grzepnica - Płochocin, ul. Na Świdwie w Łęgach, drogi Dobra - Sławoszewo - Bartoszewo oraz Buk - Lubieszyn, ul. Graniczna w Dobrej, drogi Bezrzecze - Wołczkowo, Wąwelnica - Dołuje, Kościno - Dołuje oraz Dołuje - Stobno.

Remonty będą realizowane do końca 2023 roku.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama