Zaloguj się | Rejestracja

Mieszkańcy posprzątali Bezrzecze - relacja

środa, 19 kwietnia 2023 r., godz. 08:10  |  Wersja do druku

W sobotę, 15 kwietnia odbyła się siódma edycja akcji "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze". Mieszkańcy po raz kolejny posprzątali najbardziej zaśmiecone rejony miejscowości.Akcja sprzątania miejscowości rozpoczęła się w sobotę, 15 kwietnia o godz. 11:00 na boisku gminnym przy ul. Górnej w Bezrzeczu. Organizatorzy rozdali mieszkańcom worki i rękawice, które razem z kontenerem na śmieci dostarczyła Gmina Dobra, następnie mieszkańcy podzielili się na grupy i wyruszyli uprzątnąć zakamarki Bezrzecza.

"Kolejny rok i śmiało mogę powiedzieć, że akcja sprzątania Bezrzecza zakończyła się sukcesem. To trochę słodko gorzki sukces. Z jednej strony rozpiera duma, że tyle osób przyszło na sprzątanie, przede wszystkim młodzieży z naszej szkoły i nie tylko. Próbowałam ich zliczyć, ale nie dałam rady. Dzięki tym rękom do pomocy uwolniliśmy las z mnóstwa śmieci, dzieciaki namierzyły składowisko części od samochodu i sterty opon, na oko było ich 20 szt. Z drugiej strony to smutne, że są tacy ludzie co za nic mają przyrodę, za nic mają naszą planetę i za nic mają innych. Oni syfią, a my sprzątamy i tak jest co roku. Co roku odkrywamy kolejne miejsce, które błaga o posprzątanie. Chciałabym kiedyś móc napisać, że nudziliśmy się na akcji sprzątania, że kontener był prawie pusty, a już kolejny rok z rzędu kontener jest za mały" - relacjonuje organizatorka akcji Katarzyna Ciurzyńska.

W tym roku mieszkańcy wraz ze strażakami z OSP Wołczkowo posprzątali też jeziorko, które mieści się na końcu ulicy Kościelnej w Bezrzeczu. Strażacy byli zaopatrzeni w łódkę i potrzebny sprzęt do wyciągania śmieci z wody.

Zobaczcie zdjęcia z akcji sprzątania Bezrzecza

"Chciałam podziękować wszystkim uczestnikom akcji - tym, którzy poświęcili raptem trzy godziny na to, aby ta nasza wspólna przestrzeń życiowa stała się czystsza. Dziękuję strażakom z OSP Wołczkowo za pomoc w oczyszczeniu jeziorka w naszym lesie. Bez ich pomocy nie bylibyśmy w stanie wyłowić wszystkich śmieci, które pływały tam od lat. Strażacy prócz butelek, przeróżnych opakowań, wiader wydobyli z wody ogromne opony w tym od ciągników i naczep. Mam nadzieję, że teraz będziemy mogli cieszyć oczy wyłącznie czystą wodą. Dziękuję młodzieży, dzieciom za to, że wam się chciało, a przecież mogliście w sobotę pospać dłużej, a przecież mogliście pograć na komputerach, a przecież mogliście iść na rower. Dajecie dobry przykład swoim kolegom. Mam nadzieję, że w szkole za ten wolontariat zostaniecie docenieni. Dziękuję dorosłym, że byliście, że kolejny rok z rzędu wiem, że można na was liczyć. Jesteście wielcy! Dziękuję Damianowi Tomaszewskiemu, który od samego początku wspiera akcję. Jego niezawodny samochód i ekipa w błyskawicznym czasie zbiera i dowozi śmieci do kontenera. Dziękuję sąsiadkom Beacie i Aldonie, Pani Halinie naszej radnej, za wsparcie akcji łakociami i napojami dla "pomagaczy". Wszystko zniknęło i nic się nie zmarnowało. Dziękuję Gminie Dobra za worki, za rękawice i za kontener, choć już wiemy, że niestety znowu był za mały. Pewnie będę was prosić o większy, tak żeby panowie co przyjeżdżają po te nasze "zdobycze" mieli łatwiej w ich zabieraniu" - mówi Katarzyna Ciurzyńska.

Sąsiedzka akcja "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze" odbyła się już po raz siódmy.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama