Zaloguj się | Rejestracja

Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze

środa, 12 kwietnia 2023 r., godz. 10:04  |  Wersja do druku

W sobotę, 15 kwietnia odbędzie się siódma edycja akcji "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze". Mieszkańcy po raz kolejny planują posprzątać najbardziej zaśmiecone rejony miejscowości.Akcja sprzątania miejscowości rozpocznie się w sobotę, 15 kwietnia o godz. 11:00 na boisku gminnym przy ul. Górnej w Bezrzeczu. Na boisku zostaną rozdane worki i rękawice, następnie mieszkańcy podzielą się na grupy i wyruszą uprzątnąć zakamarki Bezrzecza.

"Jak co roku mieszkaniec Bezrzecza Pan Damian będzie wspierał akcję swoim samochodem z przyczepą. Jego ekipa w trakcie trwania sprzątania będzie odbierać zapełnione worki i dostarczać pod boisko, gdzie wszystko wrzucimy do kontenera" - informuje organizatorka akcji Katarzyna Ciurzyńska.

Gmina Dobra dostarczy kontener na śmieci oraz worki i rękawice. Uczestnicy akcji mogą też zabrać swój sprzęt. Czym więcej worków tym lepiej. Do niektórych śmieci ciężko się dostać, więc wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodnicze typu grabie są mile widziane.

W tym roku planowane jest wyzbieranie śmieci leżących w rowach i na poboczach oraz posprzątanie jeziorka, które mieści się na końcu ulicy Kościelnej w Bezrzeczu. Pomogą w tym strażacy z OSP Wołczkowo, którzy będą zaopatrzeni w łódkę i potrzebny sprzęt do wyciągania śmieci z wody.

"Jeziorko jest piękne, ale niestety od lat pływa w nim mnóstwo, przeróżnych rzeczy. Chciałabym uwolnić wodę od tych śmieci. Strażacy pomogą nam oczyścić to jeziorko i już w tym miejscu bardzo im dziękuję za wsparcie. W końcu jeziorko "odetchnie" i mam nadzieję, że pozostanie już zawsze czyste. Chciałabym również dotrzeć do jednego miejsca, które od lat straszy przechodniów. Miejsce o którym mowa to pobocze ciągnące się (po lewej stronie) od Bezrzecza w stronę Wołczkowa. Myślę, że od lat nikt tych miejsc nie sprzątał, a śmieci jakie tam leżą tylko o tym świadczą. Zobaczymy ile będzie rąk do pomocy i ile sił będziemy mieli, to może uda się posprzątać okolice lasu przy szkole, bo niestety, ale znowu śmieci tam przybyło. Także kochani zapraszam do udziału w kolejnej sąsiedzkiej akcji, zapisujcie termin w kalendarzu i co? Widzimy się 15 kwietnia o 11:00 przy boisku gminnym" - zaprasza Katarzyna Ciurzyńska.

Sąsiedzka akcja "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze" odbywa się już po raz siódmy.

Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama