Zaloguj się | Rejestracja

Budowa kolejnych dróg na osiedlu przy ul. Sportowej

poniedziałek, 06 marca 2023 r., godz. 09:14  |  Wersja do druku

Gmina Dobra ogłosiła przetarg na budowę kolejnych dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej. Inwestycja obejmie ulice Paproci, Konwaliową, Frezjową oraz Tulipanową.Inwestycja na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej zakłada poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy poprzez budowę sieci dróg z kostki betonowej, budowę wyniesionych skrzyżowań, chodników oraz zjazdów do przyległych posesji. Przebudowane i wyregulowane zostaną studzienki, wpusty kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, teletechnicznej i telekomunikacyjnej.

Nowa nawierzchnia powstanie docelowo na ulicach Tulipanowej, Frezjowej, Kameliowej, Konwaliowej i Paproci. Szerokość jezdni zaprojektowano zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tj. 5-6 metrów. Szerokość chodników wyniesie 2 metry.

W pierwszym etapie rozpoczęto budowę ulicy Kameliowej. Droga jest już prawie gotowa i niebawem inwestycja powinna być już zakończona. Prace budowlane za 3,98 mln złotych realizuje firma Tauber Polska Sp. z o.o. z Gryfic.

W piątek, 3 marca Gmina Dobra ogłosiła przetarg na budowę kolejnych dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej. Tym razem inwestycja obejmie ulice Paproci, Konwaliową, Frezjową oraz Tulipanową. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać swoje oferty do 20 marca 2023 r. Prace budowlane powinny być zrealizowane w ciągu 20 miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.

Gmina Dobra otrzymała 5 mln złotych dofinansowania na budowę dróg na osiedlu przy ul. Sportowej. Pieniądze pochodzą z drugiej odsłony Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Dodatkowe środki pozwolą na kontynuację budowy dróg na osiedlu.

W 2018 i 2019 roku na osiedlu przy ul. Sportowej wybudowano sieć kanalizacji deszczowej o łącznej długości prawie 5 km. Wcześniej wybudowano zbiornik retencyjny. Następnie powstał projekt budowlany uwzględniający budowę nowych dróg na osiedlu.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama