Zaloguj się | Rejestracja

Nieprawdziwe informacje w artykule radnego

czwartek, 05 marca 2020 r., godz. 19:52  |  Wersja do druku

Radny Gminy Dobra Mariusz Lindner oskarżył na Facebooku 11 radnych o nieszanowanie woli wyborców i sprzyjanie deweloperowi w związku z oddaleniem skargi dotyczącej zabudowy terenu przy ul. Granicznej w Dobrej. Pomówieni radni zdecydowanie zaprzeczyli informacjom, które opublikował radny i przypomnieli, że nie jest to pierwsze kłamstwo Mariusza Lindnera.Sprawa dotyczy m.in. uchwał, które zostały przyjęte w listopadzie 2019 r. podczas X sesji Rady Gminy Dobra. Uchwały zmieniają przeznaczenie części terenu przy ul. Granicznej w Dobrej na zabudowę mieszkaniową. Jednocześnie mają zabezpieczyć mieszkańców przed nieuregulowaną, wielorodzinną zabudową poprzez sporządzenie planu zagospodarowania ustalającego na wspomnianym terenie zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

1. Uchwała nr X/132/2019 Rady Gminy Dobra w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu w obrębie Dobra, mająca na celu o wyłączenie terenu działki nr 304/61 oraz części działki nr 304/16 i 304/62 obręb Dobra o powierzchni ok. 3,6 ha, z granic opracowywanego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

2. Uchwała nr X/133/2019 Rady Gminy Dobra w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium w obrębie Dobra, obejmująca teren działki nr 304/61 oraz części działki nr 304/16 i 304/62, mająca na celu zmianę funkcji terenu wyłączonego z zabudowy na teren rozwoju funkcji mieszkalnej. Zmiana studium dla przedmiotowych działek, ogólnie określi teren rozwoju funkcji mieszkaniowej, natomiast plan miejscowy określa szczegółowo rodzaj zabudowy i zagospodarowanie terenu. Studium określa politykę przestrzenną gminy i ustalenia studium są wiążące przy opracowywaniu planu miejscowego. Reasumując sporządzany plan musi być zgodny z ustaleniami przyjętymi w studium.

3. Uchwała nr X/134/2019 Rady Gminy Dobra w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu w obrębie Dobra obejmująca teren działki nr 304/61 oraz części działki nr 304/16 i 304/62, mająca na celu ustalenie przeznaczenia pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Niektórzy mieszkańcy osiedla przy ul. Granicznej w Dobrej uważają, że gmina nie zdąży przyjąć planu zagospodarowania i na wspomnianym terenie powstaną budynki wielorodzinne, mimo zapewnień dewelopera, że tak się nie stanie. Deweloper na potwierdzenie swych deklaracji wstrzymał w grudniu 2019 r. postępowanie dotyczące wydania warunków zabudowy dla inwestycji związanej z budową 12 budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.

Mimo wszystko 10 mieszkańców złożyło skargi na działania Wójt Gminy Dobra, które podczas sesji zostały odrzucone przez większość radnych.

Radny Mariusz Lindner, który głosował za uznaniem skarg za zasadne, opublikował po posesji artykuł w mediach społecznościowych, w którym zarzucił 11 radnym m.in. brak ludzkiej wrażliwości, nieszanowanie woli wyborców i sprzyjanie deweloperowi. Pomówieni radni zdecydowanie zaprzeczyli informacjom, które opublikował radny i przypomnieli, że nie jest to pierwsze kłamstwo Mariusza Lindnera.

"A żal to wszystko czytać. Jest to wszystko celowo prowokacyjnie napisane po to, żeby uzyskać w kampanii referendalnej jak największy pogłos i niestety wprowadzić mieszkańców w błąd. Pan Radny Lindner zasłynął już nieraz z tego, że podawał nieprawdziwe informacje i teraz hipokryzją z jego strony jest zarzucanie innym osobom mówienie nieprawdy. Osobiście pod moim kątem w Radiu Szczecin Pan Radny Lindner oskarżał mnie, że uprawiając prywatę doprowadziłem do przesunięcia linii wysokiego napięcia z terenu mojej działki co było absolutną nieprawdą" - mówi Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch.

"Podjęte przez nas uchwały chronią mieszkańców przed chaotyczną, wielorodzinną zabudową" - mówi Radna Gminy Dobra Sylwia Cierpica. "Pan Mariusz napisał też o naszej wrażliwości, a tym samym mojej. Napisał również, że radnym się bywa a człowiekiem jest się zawsze. Nie znam Pana Mariusza prywatnie i nie jemu mówić o cechach mojego charakteru, osobowości czy temperamentu" - komentuje artykuł radnego Sylwia Cierpica.

"Absolutną nieprawdą jest, że radni nie są za mieszkańcami i popierają działania dewelopera. Przyjęte uchwały mają na celu zabezpieczyć teren przy ul. Granicznej przed chaotyczną zabudową, o co wnioskowali mieszkańcy, i jednocześnie chronić tereny cenne przyrodniczo. Bardzo przykre jest, że radny opozycyjny w ten sposób uprawia kampanię referendalną, opierając się na manipulacji" - komentuje Radna Gminy Dobra Katarzyna Marks.

Radny Mariusz Lindner aktywnie działa na rzecz referendum w gminie Dobra i chce odwołania Wójt. Radny administruje też stroną internetową związaną z referendum. Podczas jesiennej kampanii wyborczej do Parlamentu RP, radny Mariusz Lindner namawiał na Facebooku do głosownia na polityka PiS Dariusza Mateckiego szanując go za: "patriotyzm, ideowość, bezkompromisowość i bycie człowiekiem z zasadami". Kilka miesięcy wcześniej radny pozował do zdjęć z innym politykiem Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatą Jacyną-Witt.

Polecamy materiał wideo przygotowany przez telewizję lokalną TV News, który prezentujemy poniżej.

Nieprawdziwe informacje w artykule radnego Mariusza Lindnera:


To kolejna próba manipulacji, które w okresie przedreferendalnym pojawiają się w mediach społecznościowych. 12 lutego radna Magdalena Zagrodzka opublikowała artykuł pt. "Jak Teresa Dera wykorzystuje nasze pieniądze do walki o przetrwanie". W artykule pojawiły się zarzuty, że na zlecenie Wójt Teresy Dera urzędnicy dostarczają mieszkańcom zawiadomienia w sprawie zmiany stawek opłat za odbiór odpadów komunalnych, mimo iż Gmina Dobra ma podpisaną umowę z Pocztą Polską. Z artykułu radnej wynikało, że gmina niepotrzebnie i celowo wydała dodatkowe pieniądze podatników. Radna postawiła zarzut celowej niegospodarności i wydawania lekką ręką nie swoich pieniędzy na walkę z "niepokornymi" radnymi.

Okazało się, że przedstawione argumenty nie były prawdziwie i radna błędnie zinterpretowała umowę Gminy Dobra z operatorem pocztowym. Gmina rozlicza się z Pocztą Polską za dostarczone przesyłki, a nie kwotą płatną z góry. Przepisy dają możliwość gminom dostarczania przesyłek mieszkańcom za pośrednictwem operatora pocztowego, pracowników urzędu lub innych upoważnionych organów na podstawie odrębnych przepisów.

W 2019 roku Poczta Polska obciążała Urząd Gminy Dobra kwotą 7,80 zł brutto za każdą przesyłkę. Tymczasem pracownik urzędu otrzymywał 5 zł brutto za każdy dostarczony list. Ponieważ Poczta Polska boryka się z problemem niewystarczającej liczby listonoszy, co przekłada się na jakość świadczonych usług, doręczanie przesyłek za pośrednictwem pracowników urzędu jest skuteczniejsze i w rozliczeniu tańsze. Dodajmy, że w 2020 roku Poczta Polska podniosła cenę dostarczenia przesyłki do kwoty 8,50 zł.

W zeszłym roku akcja dostarczania zawiadomień właścicielom nieruchomości z terenu gminy Dobra, w sprawie opłat za odbiór odpadów komunalnych, kosztowała urząd gminy 17.810 zł brutto przy ilości 3562 doręczeń dokonanych przez 12 pracowników. Porównywalnie, gdyby taką usługę zlecić Poczcie Polskiej to gmina poniosłaby koszt 27.783,60 zł. Podsumowując urząd zaoszczędził kwotę 9.973,60 zł. Nie jest więc prawdą, co sugerowała w swoim artykule radna Magdalena Zagrodzka, że gmina straciła na tym kwotę 17.810 zł brutto. Radna do tej pory nie sprostowała swoich informacji.

"Zwracam się do Pani Radnej o zaprzestanie publikowania fałszywych i godzących w dobre imię Gminy i Urzędu Gminy, a także w naszych pracowników nieprzemyślanych publikacji. Nawet uzasadniona krytyka musi mieć swoje granice i odbywać się bez naruszania prawa osób trzecich i dobrego imienia Gminy i jej mieszkańców. Uważam, że jest to kolejny już przypadek, że Pani Radna znacząco przekroczyła granice dobrego obyczaju i smaku" - skomentował sytuację Wicewójt Gminy Dobra Rafał Zahorski.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama