Zaloguj się | Rejestracja

Piłkarze z PSP Bezrzecze zagrali w Pucharze Tymbarku

piątek, 14 czerwca 2024 r., godz. 09:07  |  Wersja do druku

Zakończyła się XXIV edycja Pucharu Tymbarku. W finale ogólnopolskim, który odbył się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie, wzięli udział młodzi piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.W dniach 8-10 czerwca najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku walczyły o nagrodę główną - spotkanie z reprezentantami Polski oraz kibicowanie podczas meczu Ligi Narodów Polska - Portugalia.

"Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, zachęcająca z roku na rok coraz większą liczbę dzieci do aktywności fizycznej. Tegoroczne wyniki pokazują, że decyzja, którą podjęliśmy 2 lata temu, o skierowaniu turnieju wyłącznie do szkół, przynosi oczekiwane rezultaty. Dziewczynki coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w rozgrywkach, a także nauczyciele śmielej zgłaszają drużyny do turnieju" - mówił Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpoczął się w sobotę, 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika. W akcji zobaczyliśmy 64 zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12, które w większości zaczynały swoją drogę do finału na szkolnych Orlikach. Jednym z finalistów była drużyna reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową w Bezrzeczu, którą trenuje Przemysław Grabicki.

"W tym roku aż trzy drużyny reprezentowały naszą szkołę i region podczas Zachodniopomorskiego Finału Wojewódzkiego. W kategorii U-10 chłopców zajęliśmy 3. miejsce, natomiast uczennice w kategorii U-12 dotarły aż do ćwierćfinału. Największy sukces odnieśliśmy w kategorii U-12 chłopców, zwyciężając w meczu finałowym" - mówił Przemysław Grabicki, trener drużyn ze szkoły podstawowej w Bezrzeczu.

Gra o miano najlepszej drużyny w Polsce rozpoczęła się od fazy grupowej. Zespół z PSP Bezrzecze trafił do grupy N (kategoria wiekowa U-12) i zmierzył się z drużynami reprezentującymi SP 10 z Zielonej Góry, SP 7 z Leszna i ZSP 2 z Białegostoku. Ostatecznie piłkarze z Bezrzecza zajęli 14. miejsce w klasyfikacji finałowej.

W Wielkim Finale, który odbył się 10 czerwca na PGE Narodowym zmierzyły się drużyny z województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego oraz wielkopolskiego. W kategorii U-10 dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP w Sierakowie, a w kategorii U-10 chłopców - zespół "Traktorki” ze Szkoły Podstawowej nr 381 w Warszawie. W kategorii U-12 dziewcząt najlepsza okazała się drużyna reprezentująca UKS SAP "Szóstka" Brzeg, a w kategorii U-12 chłopców zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie.

W ramach nagrody głównej zwycięzcy ponownie pojawią się w październiku w Warszawie, by wspólnie obejrzeć mecz reprezentacji Polski z Portugalią. Wcześniej czeka ich jeszcze spotkanie ze swoimi idolami z kadry Michała Probierza.

"Obserwowanie młodych talentów jest czymś pięknym. Sam prowadziłem drużyny młodzieżowe i wiem, jak tego typu rozgrywki są dla nich ważne. Na turnieju jestem po raz kolejny i po raz kolejny widzę, jak dzieci przeżywają spotkania. Z tego też względu gratuluję zawodniczkom i zawodnikom udziału w finale, ponieważ to uczestnictwo jest już najważniejsze. Jak patrzymy z perspektywy lat, to 14 zawodników, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na Euro grało w Pucharze Tymbarku" - mówił podczas Wielkiego Finału selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz.

Przygoda z Orlika na największy w kraju stadion

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11.200 drużyn. Od marca zespoły w całym kraju rywalizowały o awans do kolejnego etapu. Często mecze te rozgrywane były na szkolnych Orlikach. Łącznie na Orlikach w tegorocznej edycji rozegrano ponad 11,5 tys. meczów, w których udział wzięło ponad 3 tys. zespołów, liczących prawie 30 tys. piłkarek i piłkarzy. Aż 61 proc. drużyn, które przyjechały do Warszawy, przygotowywały się na szkolnych Orlikach do walki o grę na największym w Polsce stadionie, PGE Narodowym.

"Kilkadziesiąt dzieci rywalizujących w powiatach, miastach, a potem finał na Stadionie Narodowym - to jest spełnienie marzeń dzieci. Orliki są dla nas podstawowym narzędziem promocji piłki nożnej dzieci i młodzieży. Chcemy wybudować kilkaset następnych Orlików. Rozpisaliśmy konkurs na 200 mln zł. Chcemy również modernizować te Orliki, które mają już kilkanaście lat. Przede wszystkim jednak zachęcamy wszystkie szkoły, aby w ramach Aktywnej Szkoły zgłaszały się do naszego programu" - mówił podczas Wielkiego Finału na PGE Narodowym, Piotr Borys, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Źródło: Polski Związek Piłki Nożnej

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama