Zaloguj się | Rejestracja

Wielki sukces piłkarzy ze szkoły w Bezrzeczu

wtorek, 21 maja 2024 r., godz. 14:25  |  Wersja do druku

Młodzi piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu zwyciężyli w Zachodniopomorskim Finale Wojewódzkim XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Zespoły z całego województwa rywalizowały w Szczecinku o miano najlepszej drużyny w regionie.16 i 17 maja w Szczecinku zespoły z całego województwa rywalizowały w Zachodniopomorskim Finale Wojewódzkim XXIV edycji Pucharu Tymbarku o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiły 83 zespoły w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12 - z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców.

Najlepszą drużyną w kategorii U-8 chłopców został KS AP Złocieniec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, w U-10 zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie, natomiast w kategorii U-12 - z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.

"W tym roku aż trzy drużyny reprezentowały naszą szkołę i region podczas Zachodniopomorskiego Finału Wojewódzkiego. W kategorii U-10 chłopców zajęliśmy 3. miejsce, natomiast uczennice w kategorii U-12 dotarły aż do ćwierćfinału. Największy sukces odnieśliśmy w kategorii U-12 chłopców, zwyciężając w meczu finałowym" - mówi Przemysław Grabicki, trener drużyn ze szkoły podstawowej w Bezrzeczu.

"Wiedziałem, że nasi uczniowie mają bardzo wysoki poziom umiejętności indywidualnych. Cieszę się, że w trakcie turnieju coraz bardziej stawaliśmy się drużyną. Wiem, że w Finale Ogólnopolskim wezmą udział najlepsze zespoły z całej Polski i rywalizacja będzie bardzo trudna, ale mam nadzieję, że będziemy walczyli o najwyższe cele" - dodaje trener piłkarzy z Bezrzecza.

W kategoriach dziewcząt najlepsze były drużyny "Mieszko Junior" ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach (U-8), "Gwiazdki Czternastki" ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie (U-10) oraz "Pantery" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego dotychczasowego udziału w Pucharze Tymbarku. Dominowaliśmy w każdym spotkaniu, tracąc w całym turnieju tylko jedną bramkę. Budujące jest to, że poziom naszego zespołu jest bardzo wyrównany i każda zawodniczka w równym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa. Duża zasługa w tym na pewno Kamila Kuprowskiego, który na co dzień trenuje dziewczynki w pobliskim klubie. Uczennice ciężko trenują na Orliku, aby w przyszłości pójść w ślady Natalii Oleszkiewicz, naszej byłej uczennicy, a obecnie najlepszej zawodniczki Pogoni Szczecin, która w ich wieku również brała udział w Pucharze Tymbarku" - mówi Radosław Szymczak, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim.

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca - tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska - Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube.

Z Orlika na stadion

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11.200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

"Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym" - mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak.

"Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek" - dodaje.

"Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję" - powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów.

Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza. Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie zachodniopomorskim jest Sklep Polski.

Źródło: Polski Związek Piłki Nożnej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama