Zaloguj się | Rejestracja

Shivan Fate Starostą Polickim

środa, 08 maja 2024 r., godz. 14:35  |  Wersja do druku

Podczas I sesji Rady Powiatu w Policach, która odbyła się 7 maja, wybrano nowego Starostę Polickiego. Został nim Shivan Fate z Koalicji Obywatelskiej, który uzyskał 17 głosów. Wicestarostą Polickim został Damian Walczak z KO, a Członkiem Zarządu Powiatu Jacek Fabisiak ze Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI.We wtorek, 7 maja odbyła się I sesja Rady Powiatu w Policach kadencji 2024-2029. Sesję otworzył Radny Senior Janusz Szwyd. Następnie nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowanie.

Po utworzeniu komisji skrutacyjnej, rozpoczęto wybór przewodniczącego rady. Jedynym kandydatem był Janusz Szwyd, wiceprzewodniczący w kadencji 2018-2024. W głosowaniu tajnym zdobył on 18 głosów. Podczas sesji wybrano także wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Policach. Zostali nimi Danuta Chylewska-Kęsy i Adam Pacholik.

"Kiedy zaczynałem swoją karierę samorządowca, nie śniło mi się, że kiedyś będę Przewodniczącym Rady Powiatu. Dla mnie wzorem jako przewodniczący są dwie osoby. Jeśli chodzi o powiat, to jest Cezary Arciszewski, a drugim jest Andrzej Trela, który był kiedyś przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach. Pewnie im nie dorównam, ale spróbuję sprostać zadaniom, które na mnie ciążą. To wielki obowiązek i zaszczyt" - mówił Janusz Szwyd.

Następnie wybrano Zarząd Powiatu w Policach. Starostą Polickim został Shivan Fate, który w głosowaniu uzyskał 17 głosów. Wicestarostą Polickim został Damian Walczak, a Członkiem Zarządu Powiatu Jacek Fabisiak. Obowiązki Starosty Polickiego przekazał symbolicznie były Starosta Policki Andrzej Bednarek.

"Bardzo dziękuję za zaufanie, obiecuję że będę pracować na 200%. Nie zawiodę Państwa, którzy na mnie głosowali. Liczę na dobrą i skuteczną współpracę z moimi koleżankami i kolegami samorządowcami z terenu Powiatu Polickiego, Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Gratuluję wszystkim nowym zaprzysiężonym radnym, drzwi do mojego gabinetu zawsze będą dla Was otwarte" - mówił nowy starosta Shivan Fate.

Radni Rady Powiatu w Policach - kadencja 2024/2029

KKW Koalicja Obywatelska
Fate Shivan
Krzywicka Dorota
Jekiel Jacek
Kaczyński Marek
Pietras-Lewicka Paulina
Szwyd Janusz
Arendt Marek
Chylewska-Kęsy Danuta
Pokrzywiński Zbigniew

KW GRYF XXI
Wesołowska-Kośmider Izabela
Dera Teresa
Fabisiak Jacek
Bednarek Andrzej
Chmielewska Beata
Pacholik Adam

KW Prawo i Sprawiedliwość
Okopny Jerzy
Pisarska Jolanta
Kruszkowski Grzegorz

KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni
Czubara Tomasz

Fot.: Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji w Starostwie Powiatowym w Policach

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama