Zaloguj się | Rejestracja

Podpisano umowę na budowę basenu w Bezrzeczu

środa, 17 kwietnia 2024 r., godz. 15:02  |  Wersja do druku

We wtorek, 17 kwietnia w Urzędzie Gminy Dobra podpisano umowę na budowę obiektu sportowego z basenem w Bezrzeczu. Inwestycja powinna powstać do października 2026 r.



Przygotowania do budowy basenu w Bezrzeczu trwały 8 lat. Pierwsza informacja o planowanej inwestycji pojawiła się w maju 2016 r. Opracowano wtedy 3 koncepcje realizacji budynku obiektu sportowego z basenem różniące się założeniami architektonicznymi i rozwiązaniami funkcjonalnymi budynku.

Budynek powstanie w sąsiedztwie nowego Orlika, na rogu ulic Górnej i Miodowej. W obiekcie znajdować się będzie hala basenowa z basenem sportowym o wymiarach 25x12,5 m, basen rekreacyjny z atrakcjami w postaci masażerów wodnych, ławeczki rurowej z masażami powietrznymi, leżanki rurowej z masażami powietrznymi, dzikiej rzeki, kurtyny wodnej, wanna z hydromasażem dla 6 osób, dwa brodziki dla najmłodszych dzieci i dwie zjeżdżalnie wodne. Kompleks pomieści również strefę SPA oraz strefy administracyjno-biurową i małej gastronomii. W obiekcie będzie również znajdować się strefa szatni zewnętrznych przeznaczonych dla użytkowników sąsiadującego boiska Orlik.

We wtorek, 17 kwietnia w Urzędzie Gminy Dobra, w obecności Wójt Gminy Dobra Teresy Dery, skarbnika, sekretarza i kierownika Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji oraz przedstawicieli wykonawcy Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "EBUD" - Przemysłówka Sp. z o.o. podpisano umowę na realizację inwestycji. Koszt budowy basenu wyniesie łącznie 44,83 mln złotych i będzie rozłożony na 3 lata. Inwestycja powinna powstać do października 2026 r.

"W założeniu z basenu będą korzystać przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych w gminie Dobra, które w ramach zajęć wychowania fizycznego będą uczestniczyły m.in. w lekcjach nauki pływania. W godzinach popołudniowych oraz w weekendy basen ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców na preferencyjnych warunkach" - mówiła wójt Teresa Dera.

Budowa obiektu sportowego z basenem w Bezrzeczu stała się też elementem kampanii wyborczej. Kandydatki na wójta Gminy Dobra mają odmienne zdanie w tej kwestii. Magdalena Zagrodzka ze Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra uważa, że gmina ma ważniejsze potrzeby niż basen i razem ze swoimi radnymi zbiera podpisy pod petycją sprzeciwiającą się tej inwestycji.

"W naszej ocenie to bardzo zły pomysł, nie stać nas na taki luksus. W pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i ich komfort życia. Nie mówimy nie, ale nie teraz. Naszymi priorytetami są drogi, infrastruktura deszczowa, brak wody w kranie, odpady komunalne i edukacja. W Szczecinie powstała Fabryka Wody, gospodarujemy racjonalnie publicznymi środkami" - pisze na swojej stronie Magdalena Zagrodzka.

Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej uważa, że taki obiekt jest potrzebny dla mieszkańców i można go budować, jednocześnie dbając o inne potrzeby mieszkańców, jak drogi czy chodniki. Uważa również, że można zdobyć dofinansowanie na jego budowę.

"Nie zgadzam się na marudzenie, konflikty i gminę na NIE. Przykład basenu pokazuje głęboką różnicę w podejściu do działania pomiędzy mną a Magdaleną Zagrodzką. Ja proponuję budowę basenu oraz równoległą realizację wielkich inwestycji w całej gminie Dobra, ponieważ wiem, że są pieniądze o które wystarczy intensywnie zabiegać. Wpłynęło już 27 mld zł do Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy i zrobię wszystko, aby z pomocą marszałka Geblewicza i ministrów rządu premiera Tuska wywalczyć jak najwięcej dofinansowań na nasze potrzeby" - zapewnia Joanna Napiwodzka.

Warto przypomnieć, że w czerwcu 2024 r. zakończą się prace związane z rozbudową stacji uzdatniania wody w Bezrzeczu. Celem inwestycji o wartości 10 mln złotych jest zwiększenie dostaw wody, zapewnienie niezawodnej i bezawaryjnej pracy stacji oraz usprawnienie procesu uzdatniania wody.

"Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bezrzeczu pozwoli na zwiększanie dostaw wody i jej magazynowanie na terenie ujęcia w Bezrzeczu, co bezpośrednio przełoży się na poprawę jakości wody dostarczanej do mieszkańców" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama