Zaloguj się | Rejestracja

Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bezrzeczu

piątek, 12 kwietnia 2024 r., godz. 16:33  |  Wersja do druku

Do końca czerwca 2024 r. potrwają prace budowlane przy rozbudowie stacji uzdatniania wody w Bezrzeczu. Celem inwestycji o wartości 10 mln złotych jest zwiększenie dostaw wody, zapewnienie niezawodnej i bezawaryjnej pracy stacji oraz usprawnienie procesu uzdatniania wody.Rozbudowę stacji uzdatniania wody w Bezrzeczu na zlecenie Gminy Dobra realizuje firma Instalcompact sp. z o.o. z Tarnowa Podgórnego.

Inwestycja zakłada rozbudowę stacji uzdatniania wody i modernizację obiektów zlokalizowanych na jej terenie przy ul. Parkowej w Bezrzeczu. W ramach prac wchodzą m.in. instalacja filtrów ciśnieniowych, montaż oraz doprowadzenie instalacji do dwóch nowych zbiorników wody pitnej (każdy o pojemności 200 m3), budowa nowego zbiornika żelbetowego, tj. komory kolektorów na rurociągach wody pitnej, wykonanie nowego zbiornika zbiorczego flotatu o poj. 10 m3 zlokalizowanego w sąsiedztwie stacji, montaż zbiornika bezodpływowego na ścieki bytowo-gospodarcze oraz wykonanie instalacji podłączeniowych nowo zaprojektowanych urządzeń i sieci zewnętrznych.

Obecnie prowadzone są prace wewnątrz nowego budynku stacji. Montowane są instalacje technologiczne uzdatniania wody (urządzenia i rurociągi), układane jest okablowanie technologiczne oraz elektryczne wewnątrz budynku. Prace powinny się zakończyć do 28 czerwca 2024 roku.

"Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bezrzeczu pozwoli na zwiększanie dostaw wody i jej magazynowanie na terenie ujęcia w Bezrzeczu, co bezpośrednio przełoży się na poprawę jakości wody dostarczanej do mieszkańców. Jednocześnie przepraszamy za wszelkie utrudnienia w komunikacji drogowej oraz inne niedogodności w obszarze prowadzonej inwestycji" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Modernizacja stacji ma na celu m.in. zapewnienie niezawodnej i bezawaryjnej pracy, usprawnienie procesu uzdatniania wody oraz efektywne wykorzystanie terenu, na którym znajduje się obiekt.

Źródło: UG Dobra

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama