Zaloguj się | Rejestracja

Budowa przedszkola publicznego w Dobrej

wtorek, 02 kwietnia 2024 r., godz. 07:00  |  Wersja do druku

Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na budowę kolejnego przedszkola publicznego. Nowa placówka oświatowa dla 225 dzieci powstanie przy ul. Spełnionych Marzeń w Dobrej.Nowe przedszkole publiczne w Dobrej powstanie na działce nr 1517/8 o powierzchni ponad 16 tys. m kw. przy ul. Spełnionych Marzeń, w niedalekim sąsiedztwie Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej. Przedszkole będzie miało 9 oddziałów i podobnie jak nowa placówka w Mierzynie przeznaczone będzie dla 225 dzieci. W budynku będzie znajdowało się zaplecze sanitarne, administracyjne oraz szatnie. Obok wybudowany zostanie duży plac zabaw.

Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na budowę nowej placówki oświatowej w wysokości 1 mln złotych. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego.

Pod koniec 2024 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę przedszkola w systemie zaprojektuj - wybuduj. Gmina Dobra zarezerwowała już część środków na inwestycję w wysokości ponad 6 mln złotych.

Również z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego Gmina Dobra otrzymała 1 mln złotych na budowę przedszkola publicznego z oddziałem żłobkowym w Bezrzeczu. Placówka powstanie w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa, na działce nr 69/11 w rejonie ulic Platynowej i Mahoniowej. Gmina Dobra pozyskała nieodpłatnie ten teren od Agencji Mienia Wojskowego z przeznaczeniem na budowę obiektu oświatowego.

W nowym obiekcie zaplanowano cztery oddziały przedszkolne i jeden żłobkowy. Budynek będzie parterowy o powierzchni ok. 700 m kwadratowych. Znajdować się w nim będą m.in. 5 dużych sal, szatnia, kuchnia, pokój opiekunów, zaplecze socjalno-sanitarne, magazyny i wózkownia.

"To kolejna inwestycja związana z rozwojem oświaty w naszej gminie. Po budowie pięknego i nowoczesnego przedszkola w Mierzynie, przygotowujemy się do budowy przedszkola i żłobka w Bezrzeczu, w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa. Czekamy już na pozwolenie na budowę. Inwestycje związane z naszym najmłodszym pokoleniem to dla nas priorytet" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Gmina Dobra zarezerwowała w budżecie ponad 15 mln zł na realizację inwestycji w latach 2024-2026.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wykonała też termomodernizację budynku szkoły podstawowej w Rzędzinach. W 2020 roku otwarto nowe przedszkole w Mierzynie dla 225 dzieci. Inwestycja kosztowała ponad 21 mln złotych.

Na uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2024 r. gmina otrzyma na ten cel 41.183.328 zł, w tym subwencja oświatowa to 34.468.140 zł, a inne dotacje i wpływy 6.715.188 zł. Wydatki na zadania oświatowe tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, zaplanowano w kwocie 63.710.343 zł, w tym 790.000 zł to wydatki na inwestycje w oświacie.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama