Zaloguj się | Rejestracja

Umowa na dokumentację projektową szkoły w Dołujach

piątek, 22 marca 2024 r., godz. 20:01  |  Wersja do druku

W piątek, 22 marca w Urzędzie Gminy Dobra podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy nowej szkoły w Dołujach. Przetarg wygrała firma MD Polska sp. z o. o. ze Szczecina.Pod koniec 2023 r. Gmina Dobra ogłosiła kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej związanej z budową nowej szkoły podstawowej w Dołujach. Nowy budynek będzie się mieścił na działce inwestycyjnej o powierzchni 13.598 m², zlokalizowanej pomiędzy ulicami Piękną, Jaguara, Wilczą i Sobolową. Jednocześnie będzie mogło w nim przebywać 350 dzieci. Gmina Dobra zarezerwowała na budowę szkoły 24,5 mln złotych w latach 2024-2027.

Przetarg wygrała firma MD Polska sp. z o. o. ze Szczecina. W piątek, 22 marca w obecności Wójt Gminy Dobra Teresy Dery, skarbnika Jolanty Jankowskiej, sekretarza Rozalii Adamskiej i Dyrektor PSP w Dołujach Lidii Krakowiak podpisano z wykonawcą umowę na opracowanie dokumentacji.

Zakres zamówienia obejmuje:
- wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej,
- złożenie wniosku i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę,
- nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych,
- wykonanie projektu aranżacji wnętrz.

Dokumentacja ma być gotowa w styczniu 2025 r.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wykonała też termomodernizację budynku szkoły podstawowej w Rzędzinach. Ruszyły też przygotowania do budowy przedszkola i żłobka w Bezrzeczu. Placówka oświatowa powstanie w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa, na działce nr 69/11 w rejonie ulic Platynowej i Mahoniowej.

Na uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2024 r. Gmina otrzyma na ten cel 41.183.328 zł, w tym subwencja oświatowa to 34.468.140 zł, a inne dotacje i wpływy 6.715.188 zł. Wydatki na zadania oświatowe tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, zaplanowano w kwocie 63.710.343 zł, w tym 790.000 zł to wydatki na inwestycje w oświacie.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Koncepcja nowego budynku szkoły w Dołujach:
Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama