Zaloguj się | Rejestracja

Kiermasz Smaków dla Lucyny w Dołujach - zdjęcia

środa, 20 marca 2024 r., godz. 14:54  |  Wersja do druku

W niedzielę, 17 marca Dołuje ponownie stały się kulinarną stolicą gminy Dobra. W klubie przy ulicy Żubrzej odbył się Kiermasz Smaków dla Lucyny, podczas którego mieszkańcy mogli zaprezentować swoje kulinarne talenty.Kiermasz Smaków dla Lucyny rozpoczął się o godzinie 13:00. Gości powitali Katarzyna Marks, Anna Zych, Iwona Majewska i Katarzyna Janczarek ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno, które było organizatorem kiermaszu. Warto było pojawić się na samym początku, żeby skosztować wszystkich potraw, a było ich ponad 70. Dużą popularnością cieszyły się m.in. słodkości, w tym serniki baskijski i kokosowy, a także śmietanowiec i galaretki z owocami. Były też sałatki, oryginalne kanapki, koreczki, sushi, nalewki, zupy, w tym kultowy żurek i egzotyczna harira, oraz nieśmiertelny chleb z domowym smalcem i ogórkiem.

Uczestnicy kiermaszu mogli skosztować lokalnych przysmaków, zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, a także podyskutować w gronie sąsiadów o sposobach gotowania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kiermaszu

Podczas kiermaszu zbierano środki na leczenie i rehabilitację mieszkanki Dołuj Lucyny Kędzierskiej, która choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Jest to nieuleczalna choroba degradująca wszystkie mięśnie, która każdego dnia odbiera sprawność. Pani Lucyna wymaga całodobowej opieki. Lek na SLA nie istnieje, jednak rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt mogą pomóc w zachowaniu jak najdłuższej sprawności i w codziennym funkcjonowaniu - dowiedz się więcej jak pomóc Pani Lucynie.

"To był wspaniały dzień, w którym wspólnie mogliśmy wesprzeć naszą sąsiadkę, koleżankę i przyjaciółkę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przybyli na ten kiermasz. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować wystawcom i osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia" - dziękują organizatorzy kiermaszu.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama