Zaloguj się | Rejestracja

Szukamy rodzin zastępczych dla potrzebujących dzieci

czwartek, 09 listopada 2023 r., godz. 07:46  |  Wersja do druku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, z uwagi na potrzebę zapewnienia dzieciom opieki, którym z różnych powodów nie mogą zapewnić biologiczni rodzice, poszukuje rodzin zastępczych. Rodzicami zastępczymi mogą zostać małżeństwa i osoby samotne, które chcą opiekować się dziećmi we własnym domu, poświęcając swój czas na wychowywanie.Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zatrudni rodziny zastępcze w formie:
• pogotowia rodzinnego dla maluszków, które zostały porzucone po narodzinach w szpitalu,
• rodziny zastępczej zawodowej dla starszych dzieci przebywających w domach, w których są pozostawione same sobie, gdyż rodzice nie okazują im żadnego zainteresowania.

Rodzicami zastępczymi mogą zostać małżeństwa i osoby samotne, które chcą opiekować się dziećmi we własnym domu. Poświęcając swój czas na wychowywanie dzieci, rodzicielstwo staje się zawodem.

Rodzinie zastępczej na każde umieszczone dziecko, przysługuje świadczenie pieniężne na pokrycie kosztów jego utrzymania:

• 1361,00 zł netto świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania dziecka,
• 274,00 zł netto dodatek do świadczenia z tytułu niepełnosprawności dziecka,
• 500,00 zł netto dodatek wychowawczy,
• świadczenie "Dobry Start" w ramach ustalonych zasad,
• świadczenia fakultatywne, które są przyznawane w ramach określonych zasad wynikających z wewnętrznych zarządzeń.

Pogotowie rodzinne i rodzina zastępcza zawodowa oprócz wsparcia otrzymuje wynagrodzenie za pełnioną przez siebie funkcję.

Jeśli tylko czujesz się na siłach, by pomóc dzieciom i zostać dla nich rodziną zastępczą, w sprawie zatrudnienia i wynagrodzenia zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach znajdującego się przy ulicy Szkolnej 2, bądź skontaktuj się telefonicznie pod numerem tel. (91) 424 07 00, tel. kom. 601 150 280.

Źródło: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama