Zaloguj się | Rejestracja

Bezpieczny pieszy w gminie Dobra

poniedziałek, 30 października 2023 r., godz. 10:27  |  Wersja do druku

Gmina Dobra szykuje się do inwestycji, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych, w szczególności uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy. Projekt zakłada wyniesienie 3 przejść dla pieszych w rejonie szkoły podstawowej w Mierzynie oraz doposażenie szkół w symulatory i trenaże czasu reakcji, które poprawią edukację w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.W Urzędzie Gminy Dobra otwarto oferty złożone w dwóch przetargach związanych z projektem "Bezpieczny pieszy". Pierwszy z przetargów dotyczy doposażenia szkół w symulatory i trenaże czasu reakcji, które poprawią edukację w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W ramach zamówienia planowany jest zakup:

- symulatora roweru dla szkoły w Dobrej
- symulatora przejścia dla pieszych dla szkoły w Bezrzeczu
- trenażera czasu reakcji dla szkoły w Mierzynie
- trenażera czasu reakcji dla szkoły w Dołujach
- trenażera czasu reakcji dla szkoły w Rzędzinach

Realizacją zamówienia zainteresowane były trzy firmy. Przetarg wygrała firma EduCar Informatyczne Systemy Edukacyjne z Sochaczewa, która dostarczy urządzenia za kwotę 166 tys. złotych.

Drugi z przetargów realizowanych w ramach projektu zakłada budowę 3 wyniesionych przejść dla pieszych wraz z oświetleniem w rejonie szkoły podstawowej w Mierzynie. Przejścia powstaną na ul. Kolorowej, przy skrzyżowaniu z ul. Długą oraz na ul. Weleckiej (droga gminna) po obu stronach ul. Długiej - zobacz na mapę poniżej.

Ofertę w przetargu na kwotę 381 tys. złotych złożyła firma Koł Bud Usługi Ogólnobudowlane i Drogowe z Trzeszczyna. Gmina Dobra pierwotnie planowała przeznaczyć na inwestycję 200 tys. złotych, ale podczas październikowej sesji radni zgodzili się dołożyć brakującą kwotę do inwestycji, także przetarg powinien zostać rozstrzygnięty.

Inwestycje dofinansowane są w ramach konkursu nr POIiŚ.3.1/1/22 pn. "Bezpieczny pieszy - doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej", Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w Priorytecie III "Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego", w Działaniu 3.1. "Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T". Gmina Dobra otrzymała na ten cel 259.412,42 złotych.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Lokalizacja wyniesionych przejść dla pieszych w rejonie szkoły w Mierzynie:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama