Zaloguj się | Rejestracja

8 mln zł na budowę dróg w Bezrzeczu

czwartek, 19 października 2023 r., godz. 13:49  |  Wersja do druku

Gmina Dobra otrzyma prawie 8 mln złotych dofinansowania na budowę dróg wraz chodnikami i oświetleniem w Bezrzeczu. Inwestycja dotyczy ulic na osiedlu za Stokrotką.W lutym 2021 r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji technicznej budowy dróg wraz chodnikami i oświetleniem położonych w miejscowości Bezrzecze - na osiedlu za Stokrotką. Przedmiotem umowy było również sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót. W trakcie opracowywania dokumentacji Gmina Dobra ogłosiła także konsultacje społeczne, aby przedstawić mieszkańcom opracowaną koncepcję.

Finalnie przygotowano dokumentację, która obejmuje budowę dróg w ciągu ulic: Miętowej, Tymiankowej, Anyżkowej, Cynamonowej, Maciejki, Bluszczowej, Korzennej, Bukszpanowej, Berberysowej i Kminkowej. Następnie gmina rozpoczęła starania w celu pozyskania środków na budowę wspomnianych ulic.

W październiku 2023 r. opublikowano listę inwestycji, które uzyskają dofinansowanie w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Dobra otrzyma prawie 8 mln złotych na budowę dróg na osiedlu za Stokrotką w Bezrzeczu. Inwestycja zakłada nie tylko budowę nowej nawierzchni, ale również chodników oraz oświetlenia.

Obecnie trwają prace związane z ustaleniem szczegółowego zakresu robót w celu przygotowania przetargu na realizację prac budowlanych.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama