Zaloguj się | Rejestracja

Kolejny zbiornik retencyjny w Mierzynie

środa, 11 października 2023 r., godz. 08:35  |  Wersja do druku

Gmina Dobra otrzymała prawie 2 mln złotych dofinansowania na budowę sieci kanalizacji deszczowej i kolejnego zbiornika retencyjnego w Mierzynie. Inwestycja powstanie na granicy Mierzyna i Skarbimierzyc.We wrześniu opublikowano wyniki naboru do VI edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Dobra otrzymała 1.999.900 złotych dofinansowania na budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym i przebudową rowu w Skarbimierzycach i Mierzynie. Nowy zbiornik powstanie na granicy Mierzyna i Skarbimierzyc, za halami firmy Puccini.

To kolejna inwestycja, która ma zabezpieczyć Mierzyn przed podtopieniami związanymi z intensywnymi opadami deszczu. Gmina odebrała już od wykonawcy zbiornik retencyjny wraz z odprowadzeniem wód deszczowych z rejonu ulic Kolorowej i Mierzyńskiej w Mierzynie. Inwestycja kosztowała 9,69 mln złotych, z czego prawie 5 mln złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Kończy się też budowa kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym na terenie byłej oczyszczalni ścieków przy ul. Spółdzielców w Mierzynie. Inwestycja zakładała m.in. rozbiórkę starych elementów oczyszczalni, budowę odcinka kanalizacji deszczowa, przebudowę kolidujących odcinków kanalizacji sanitarnej, budowę zbiornika retencyjnego wraz z ogrodzeniem oraz drogę dojazdową do zbiornika. Inwestycję realizuje firma Musing Bud Sp. z o.o. ze Szczecina, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to ponad 15,57 mln złotych.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama