Zaloguj się | Rejestracja

XII Bieg Przełajowy "Jarzębina" - relacja i zdjęcia

wtorek, 10 października 2023 r., godz. 12:15  |  Wersja do druku

W sobotę, 7 października w Kościnie odbył się XII Bieg Przełajowy "Jarzębina". W sportowej imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników, którzy mieli do dyspozycji dwie trasy: 3,8 km (biegowa i nordic walking) oraz 7,6 km (biegowa).Już po raz dwunasty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno zorganizowało Bieg Przełajowy "Jarzębina" oraz Marsz Nordic Walking. Impreza, która już na stałe wpisała się kalendarz sportowych wydarzeń w gminie Dobra, odbyła się w sobotę, 7 października na boisku w Kościnie.

Uczestników biegu powitali Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno Katarzyna Marks, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Elwira Lew i Łukasz Brzyski.

Przed biegiem wszyscy zawodnicy wzięli udział w rozgrzewce, którą poprowadziła Beata Dąbrzalska. Bieg wystartował o godz. 11:00. Najpierw na trasę wyruszyli zawodnicy, którzy zgłosili się na dłuższy dystans (7,6 km), zaraz za nimi ruszyły osoby, które wybrały krótszą trasę (3,8 km), a na końcu zwolennicy Nordic Walking. Meta znajdowała się na boisku w Kościnie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pełen pakiet startowy, m.in.: jubileuszową koszulkę i medal. Organizatorzy przygotowali też pyszny poczęstunek. Były kiełbaska z grilla i przepyszna, wojskowa grochówka. Nie zabrakło też nagród ufundowanych przez sponsorów wydarzenia.

Zobacz prawie 400 zdjęć z XII Biegu Przełajowego "Jarzębina"

Medale i nagrody wręczali m.in. Anna Zych i Iwona Majewska ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno, Wicestarosta Powiatu Polickiego Joanna Napiwodzka, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz sponsorzy i partnerzy wydarzenia. Imprezę odwiedzili też motocykliści z Klubu Motocyklowego Black Sprocket.

Poznaj sponsorów "Jarzębiny"

To było kolejne fantastyczne i doskonale zorganizowane wydarzenie przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno. Celem biegu było zachęcenie mieszkańców do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania oraz marszu Nordic Walking, jako najprostszej formy ruchu.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama