Zaloguj się | Rejestracja

Wręczono nagrodę "Postawa godna naśladowania"

poniedziałek, 02 października 2023 r., godz. 16:40  |  Wersja do druku

Podczas LVII sesji Rady Powiatu w Policach wręczono honorową nagrodę Starosty Polickiego "Postawa godna naśladowania". Wyróżnienie otrzymała Marika Majzel-Szwebel za dotychczasową działalność w OSP Brzózki.O nagrodę "Postawa godna naśladowania" wnioskował Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba.

"Pani Marika jest druhną OSP Brzózki, swoją postawą i zachowaniem wielokrotnie udowodniła, że dobro i ochrona mienia oraz życia drugiego człowieka jest dla niej najwyższym priorytetem. W swej dotychczasowej służbie w OSP Brzózki zawsze wykazywała się odwagą i poświęceniem w służbie potrzebującym w myśl hasła "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". To osoba kreatywna, konsekwentna w działaniu, która cieszy się szacunkiem i uznaniem mieszkańców gminy Nowe Warpno i może stanowić wzór do naśladowania" - napisał we wniosku burmistrz Jarosław Burba.

W oparciu o złożony wniosek, jak i zebrane opinie, w tym Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach i przedstawicieli OSP Brzózki, Starosta Policki podjął decyzję o przyznaniu Marice Majzel-Szwebel honorowej nagrody "Postawa godna naśladowania".

"Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się wtedy kiedy zapominając o sobie zaczyna żyć dla innych - to piękny cytat, który w pełni pasuje do działalności p. Mariki w życiu społecznym, w tym w działalności w OSP Brzózki. Ten symboliczny medal to forma wyróżnienia i podziękowania za taką postawę" - mówił starosta Andrzej Bednarek.

W wydarzeniu uczestniczyli bliscy i przyjaciele p. Mariki: mąż Łukasz Szwebel, ich maleńka córeczka Oliwia, rodzice Honorata i Jan Majzel, siostra Angelika Majzel oraz teściowie Teresa i Sławomir Szwebel. Osobami towarzyszącymi byli również: Helena Kowalska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowym Warpnie, mł. bryg. mgr. inż. Piotr Maciejczyk - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Marian Siwiela - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Policach, Zbigniew Andrzejewski Prezes OSP Brzózki, Wicedziekan Proboszcz kan. Waldemar Szczurowski - Kapelan Strażaków archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, Tomasz Andrzejewski - Sołtys Brzózek i przedstawiciel OSP Brzózki, Janina Andrzejewska - Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Brzózki oraz Helena Utrata - sekretarz Gminy Nowe Warpno.

Spotkanie, które odbyło się 29 września, było okazją do uroczystego wręczenia medalu dla p. Mariki, a także przypomnienia, że trwa akcja pomocy. Z uwagi na ciężka chorobę p. Mariki trwa zbiórka pieniędzy m.in. na portalu pomagam.pl

Sołtys Brzózek Tomasz Andrzejewski podziękował wszystkim tym, którzy dokonują wpłat na internetowej zbiórce, jak i tym biorącym udział w licytacjach na profilu Facebook Brzózek, a także uczestnikom Kiermaszu Pyszności na rzecz druhny Mariki, który miał miejsce w Nowym Warpnie w ubiegłą niedzielę. Dotychczas zebrane środki finansowe, na ręce p. Mariki wręczyła Przewodnicząca Kola Gospodyń Wiejskich Brzózki Janina Andrzejewska.

W trakcie wydarzenia głos zabrał również proboszcz kan. Waldemar Szczurowski, który w imieniu parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach - Jasienicy, także przekazał środki finansowe z przeprowadzonej zbiórki wśród wspólnoty.

"Postawa godna naśladowania" to nagroda starosty dla osób, które wykazują się obywatelską postawą, w wyniku której zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa. Nagroda ma charakter honorowy w postaci unikalnego medalu, który ma być nie tylko rodzajem wyróżnienia, ale również zachętą do naśladowania działań mających na celu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Źródło: Agnieszka Jaguszewska, Paulina Wiercioch, Agnieszka Rychlik-Bakalarz,
Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama