Zaloguj się | Rejestracja

Amerykański piknik w Stolcu

środa, 20 września 2023 r., godz. 18:43  |  Wersja do druku

W niedzielę, 17 września na terenie rekreacyjnym w Stolcu odbył się amerykański piknik rodzinny. Edukatorzy w stylizowanych na amerykański klimat strojach z lat 40. poprowadzili warsztaty i pokazy dotyczące kuchni zza oceanu.Piknik "American Party" był nie tylko festynem, ale przede wszystkim okazją do zintegrowania się z lokalną społecznością wokół amerykańskich tradycji kulinarnych. Podczas festynu można było skosztować takie przysmaki jak: hamburger, hot-dog, słodycze z ogniska, pieczoną kukurydzę, zupę kukurydzianą, popcorn czy sos rancherski. Każde z tych dań było poprzedzone ciekawostkami dotyczącymi ich historii i znaczenia w kulturze amerykańskiej.

Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach tańca towarzyskiego, poczuć rytm ery swingu i nauczyć się podstawowych kroków tanecznych z Ameryki lat 40. Nie zabrakło też amerykańskiego, kanadyjskiego i brytyjskiego sprzętu wojskowego. Można było zobaczyć z bliska pojazdy, mundury i uzbrojenie z czasów II wojny światowej.

Zobaczcie relację zdjęciową z pikniku

Podczas pikniku miłośnicy muzyki jazzowej mogli delektować się występem zespołu Cafe Jazz Trio, który zagrał największe hity z lat 1930-1960. Dr. Łukasz Gładysiak opowiedział o roli Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, a Michał Rembas zabrał uczestników w podróż do podziemnego świata Szczecina. Członkowie grup Zachód 1944 i Monte Casino wraz z Przemysławem Borkowskim zaprezentowali i omówili mundury oraz stroje z tamtego okresu.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Regionalnego "Bielik". Festyn wsparli też Gmina Dobra, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, Nadleśnictwo Trzebież, Pomorze Zachodnie i Combat group LUGER.

Źródło i zdjęcia: Arkadiusz Rutkowski, Fundacja Rozwoju Regionalnego "Bielik"

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama