Zaloguj się | Rejestracja

Olga z PSP Mierzyn pokonała raka!

środa, 13 września 2023 r., godz. 09:42  |  Wersja do druku

Wspaniała wiadomość! Olga, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, pokonała raka. Pół roku temu, razem z mieszkańcami Mierzyna, gminy Dobra i Szczecina, pomagaliśmy zbierać środki na jej leczenie i rehabilitację.W zeszłym roku u Olgi, uczennicy 4. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie, zdiagnozowano guza kości ramiennej prawej. Wszystko zaczęło się niepozornie. Olgę zaczęła pobolewać prawa ręka. Początkowo nic nie było na niej widać. Nie było też innych niepokojących objawów. Przez 2 miesiące rodzice szukali pomocy u rehabilitantów, byli również u dwóch ortopedów. Zalecano oszczędzanie ręki i ćwiczenia rozciągające - zdiagnozowano przeciążenie mięśni.  

Niestety, ból wciąż nie ustępował. Dopiero trzeci ortopeda skierował dziewczynkę na RTG. Po obejrzeniu wyników nie miał dobrych wiadomości - podejrzenie nowotworu złośliwego kości ramiennej. 

"Nasz świat runął, a wszystko inne przestało się liczyć w ciągu jednej minuty... Płacz, niedowierzanie, bezsilność, bezradność. Olga trafiła do Kliniki Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej w Szczecinie. Lekarze bardzo szybko zajęli się dokładnym diagnozowaniem. Olga przeszła wiele badań m.in. rezonans, tomografię, scyntygrafię kości, badanie PET. Została również wykonana biopsja na otwartej kości" - opowiadali Paulina i Grzegorz, rodzice Olgi.

Olga zamiast spędzać czas ze swoimi koleżankami, musiała przebywać w szpitalu, przyjmując chemię. Musiała też przejść operację wycięcia guza oraz wszczepienia endoprotezy. Podanie chemioterapii było konieczne również po zabiegu operacyjnym. 

Po operacji Olga wymagała intensywnej rehabilitacji na co potrzebne były duże środki finansowe. Do pomocy w zbiórce ruszyli nauczyciele, uczniowie i rodzice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, a także mieszkańcy gminy Dobra i Szczecina. Zbiórka prowadzona była za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Uruchomiono szkolne licytacje, zorganizowano bal charytatywny - każdego dnia na konto zbiórki spływały kolejne pieniądze. I w końcu udało się. Zebrano ponad 128 tys. złotych na leczenie i rehabilitację Olgi. Zbiórkę wsparły 1343 osoby.

"Szanowni Państwo, tworząc konto dla Olgi nie spodziewałam się, że w odpowiedzi spotka nas tyle ciepłych słów, pomocy, wsparcia i otwartych serc. Chciałam z całego serca podziękować wszystkim: licytującym, wystawiającym oraz wspaniałym administratorkom. Wiem, że zarządzając taką grupą trzeba poświecić ogrom prywatnego czasu! Powstanie i działanie grupy Szkolne licytacje dla Olgi w zdecydowanym stopniu przyczyniło się do zebrania całej kwoty. Dzięki Wam Olga ma zapewnioną profesjonalną rehabilitację na najwyższym poziomie, która pomoże jej wrócić do sprawności. Zabezpieczone są środku na zakup niezbędnego sprzętu. Jesteśmy ogromnie wszystkim wdzięczni" - dziękowała po zbiórce Paulina, mama Olgi.

Po 10 miesiącach walki z rakiem przyszła wspaniała wiadomość - Olga pokonała chorobę! W końcu mogła z całych sił uderzyć w symboliczny Dzwon Zwycięstwa, który znajduje się w Klinice Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym przy Unii Lubelskiej w Szczecinie, gdzie opiekowano się Olgą.

Olga będzie mogła wrócić do swojego normalnego życia, spotykać się z koleżankami, chodzić do szkoły i na lekcje śpiewu, które bardzo lubiła. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli leczenie i rehabilitację Olgi oraz trzymali mocno kciuki za jej zdrowie.


Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama