Zaloguj się | Rejestracja

Nowe piłkochwyty na boisku w Wołczkowie

środa, 06 września 2023 r., godz. 12:20  |  Wersja do druku

Gmina Dobra została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego "Wzmocnij Swoje Otoczenie". Dzięki grantowi w wysokości 20 tys. zł przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne na boisku sportowym w Wołczkowie zamontowane zostały nowe piłkochwyty.W ramach darowizny przekazanej przez PSE na boisku sportowym w Wołczkowie zamontowano nowe piłkochwyty. Oddzielają one część boiska trawiastego od placu zabaw dla najmłodszych dzieci. Piłkochwyty do wysokości 2 metrów wykonane są z siatki metalowej, a powyżej ze sznurkowej.

"Realizacja projektu zakończyła się w sierpniu, by już jesienią mieszkańcy oraz piłkarze mogli bezpiecznie użytkować boisko piłkarskie, a dzieci korzystać z placu zabaw bez obaw o spadające piłki" - informuje Sandra Podwyszyńska z Wydziału ds. Obywatelskich Urzędu Gminy Dobra.

"Wzmocnij Swoje Otoczenie" to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych: www.wzmocnijotoczenie.pl i www.energetycznykompas.pl.

Źródło: Sandra Podwyszyńska, UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama