Zaloguj się | Rejestracja

Columna Medica Baja Poland 2023 w gminie Dobra

czwartek, 24 sierpnia 2023 r., godz. 08:22  |  Wersja do druku

W najbliższy weekend do gminy Dobra, Szczecina i Drawska Pomorskiego zawita światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta. Rajdowe trasy Columna Medica Baja Poland będą areną zmagań o tytuły Pucharu Świata i Pucharu Europy FIA. Emocji i gwiazd światowego motorsportu na pewno nie zabraknie.Malownicze tereny gminy Dobra i naszego regionu po raz piętnasty staną się areną rywalizacji najlepszych kierowców rajdowych na świecie. Trzy dni walki, pięć odcinków specjalnych, 500 kilometrów rajdowych zmagań na najdłuższych i najtrudniejszych rajdowych trasach w Polsce - w piątek, 25 sierpnia startuje Columna Medica Baja Poland 2023. Na niezwykle wymagających trasach jak co roku zobaczymy najszybsze rajdowe samochody, ciężarówki i pojazdy SSV.

Rajd odbędzie się w sprawdzonej czterodniowej formule. Czwartek, 24 sierpnia będzie dniem administracyjnym przeznaczonym dla zawodników w celu dopełnienia przez nich wszystkich formalności związanych z udziałem w zawodach sportowych. W piątek rozpoczną się pierwsze sportowe zmagania. Rajd wystartuje o godzinie 16:30 na poligonie przy ulicy Szafera w Szczecinie. Będzie to prolog o długości 5,8 km. Ceremonia startu odbędzie się po prologu o godz. 19:00 na Wałach Chrobrego. Miasteczko Rajdowe będzie zlokalizowane przy ulicy Szafera w Szczecinie.

W sobotę, 26 sierpnia kierowcy przenoszą się na poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie o godz. 9 rozpoczną się kolejne emocje. Zaplanowano tam 2 odcinki specjalne po 160 km. Niedzielne odcinki specjalne w gminie Dobra tradycyjnie zakończą trzydniową rywalizację w rajdzie. Te bardzo przyjazne kibicom tereny będą miejscem walki o ostatnie cenne sekundy w imprezie i często potrafią zaskoczyć nieprzewidywalnymi warunkami. Ceremonia zakończenia rajdu i rozdania nagród odbędzie się o godz. 13:30 na Wałach Chrobrego.

Columna Medica Baja Poland od lat przyciąga zawodników z różnych części świata, ścigających się różnorodnymi pojazdami. Wszystko to sprawia, że kibice będą mieli gwarancję międzynarodowego towarzystwa oraz dużej dawki szybkiej i widowiskowej jazdy na odcinkach specjalnych. Liderzy klasyfikacji zapowiadają walkę o kolejne punkty. Na miejscu nie zabraknie też lidera klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, ośmiokrotnego triumfatora tej imprezy, Krzysztofa Hołowczyca pilotowanego przez Łukasza Kurzeję.

Program Columna Medica Baja Poland 2023

Piątek, 25 sierpnia
9:00 - 21:00 - Miasteczko Rajdowe (Strzelnica Wojskowa, Szczecin, ul Szafera)
od 16:00 - OS 1 Prolog (Strzelnica Wojskowa, Szczecin, ul Szafera)
od 19:00 - Ceremonia Startu Rajdu i wybór pozycji startowych (Wały Chrobrego, Szczecin)

Sobota, 26 sierpnia
8:00 - 19:00 - oddalony serwis (Poligon Drawsko Pomorskie)
9:00 - OS2 "CSB Drawsko Pomorskie"
13:40 - OS3 "CSB Drawsko Pomorskie"

Niedziela, 27 sierpnia
8:00 - 18:00 - Miasteczko Rajdowe (Strzelnica Wojskowa, ul. Szafera, Szczecin)
9:10 - OS4 "Gm. Dobra Szczecin"
12:10 - OS5 "Gm. Dobra Szczecin"
13:30 - ceremonia zakończenia rajdu, rozdanie nagród (Wały Chrobrego, Szczecin)

Więcej informacji na temat rajdu dostępnych jest na www.bajapoland.eu


Columna Medica Baja Poland 2023 - plakat:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama