Zaloguj się | Rejestracja

Skalna Wioska Yeti w Buku

poniedziałek, 21 sierpnia 2023 r., godz. 11:26  |  Wersja do druku

Prawdopodobnie na jesieni zostanie ogłoszony przetarg na budowę Skalnej Wioski Yeti w gminie Dobra. Unikatowa w skali kraju przestrzeń sportowo-rekreacyjna powstanie w Buku obok placu zabaw dla dzieci.Skalna Wioska Yeti jest projektem zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2021. Zdobył on najwięcej głosów mieszkańców. Projekt zakłada budowę unikatowej w skali kraju przestrzeni sportowo-rekreacyjnej w Buku.

Inwestycja zlokalizowana będzie na działce nr 125 w Buku, między placem zabaw dla dzieci a boiskiem sportowym. Całą konstrukcję tworzyć będą wielkogabarytowe bloki granitu i piaskowca, tworzące skalne formacje występujące w naturalnym środowisku na południu Polski. Skały będą posiadały wytyczone trasy wspinaczkowe o różnym stopniu trudności oraz ścieżki edukacyjne opisujące budowę i powstawanie skał.

Skalna Wioska skierowana jest do wszystkich mieszkańców gminy Dobra: dzieci, młodzieży i dorosłych.

"Mamy ogromną nadzieję, że wzbudzi ona zainteresowanie znacznie szerszego grona odbiorców z kraju i zza granicy. Powstaną tam trasy wspinaczkowe o zróżnicowanym stopniu trudności, zarówno dla początkujących wspinaczy jak i zawodowców. To będzie miejsce edukacyjne promujące naturę, które poruszy wyobraźnię i pasje dzieci. To jest innowacja i odważna wizja - niekomercyjna. Skalna Wioska będzie za darmo dla wszystkich przez cały rok" - wyjaśnia pomysłodawca projektu Marcin Tomaszewski, alpinista mieszkający w gminie Dobra.

W lipcu 2023 r. Skalna Wioska Yeti otrzymała pozwolenie na budowę. Do końca wakacji ma zostać wykonany projekt wykonawczy, a na jesieni ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji.

Więcej informacji na stronie Skalna Wioska Yeti w Buku

Skalna Wioska Yeti w Buku:


Źródło: Urząd Gminy Dobra, Skalna Wioska Yeti - Facebook

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama