Zaloguj się | Rejestracja

14. Spływ kajakowy na Drawie z LZS Dobra

sobota, 05 sierpnia 2023 r., godz. 16:12  |  Wersja do druku

Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Dobrej po raz 14. zorganizowało spływ kajakowy rzekami przepływającymi przez Drawieński Park Narodowy. W imprezie wzięło ponad 40 uczestników. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z kajakiem.Kajakarze pokonali kilkunastokilometrowe odcinki Drawy i Korytnicy, które przepływają przez Drawieński Park Narodowy. Uczestnicy spływu mogli podziwiać piękno fauny i flory tego uroczego miejsca.

Pierwszego dnia płynęli rzeką Korytnicą na odcinku ok. 15 km. W tym miejscu rzeka leniwie wije się wśród łąk i lasów, a na rozlewiskach można zachwycać się różnorodnością wodnego ptactwa oraz urokliwymi, wiejskimi krajobrazami.

Drugiego i trzeciego dnia spływu kajakarze z gminy Dobra płynęli rzeką Drawą. Niski stan wody i miejscami wartki nurt nie ułatwiały przeprawy. W kilku miejscach trzeba było wysiadać i przenosić kajaki nad powalonymi drzewami. Kilka osób zaliczyło też niespodziewaną kąpiel. Jednak dzięki wzajemnej pomocy i współpracy kajakarze bez problemu pokonywali naturalne przeszkody na rzece i w tym samym składzie wracali do przystani, gdzie czekała na nich pyszna i sycąca obiadokolacja. Łącznie podczas spływu uczestnicy pokonali ponad 50 km.

Zobacz zdjęcia ze spływu

"Impreza jak co roku udana, fantastyczne przeżycia, pogoda idealna, nie za gorąco, nie za zimno, deszcz w nocy, w dzień słońce. Dodatkowe, towarzyszące imprezy w tym roku na spływie to turniej w badmintona, turniej bule, do tego jeden dzień plażowania na prześlicznej plaży w Dominikowie" - podsumowuje wyprawę Cezary Magda, prezes Koła LZS w Dobrej.

"Spływ ambitny, ale nie można powiedzieć, że trudny. Taki, że trzeba było się pomęczyć, trzeba było powalczyć, aczkolwiek w dobrej atmosferze, wszyscy sobie pomagali, tak jak trzeba. Jak trzeba było z kogoś się śmiać, bo się wywrócił, to też była radość, także bardzo fajna atmosfera, na pewno do powtórzenia w przyszłym roku" - relacjonuje Sławek, uczestnik spływu.

"Dziękujemy bardzo naszym sponsorom: Gminie Dobra oraz firmom Tenzi i McDonald's Lubieszyn i Ster. Impreza się udała. Do zobaczenia za rok" - dziękuje Cezary Magda.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama