Zaloguj się | Rejestracja

Grant sołecki 2023 dla Bezrzecza

czwartek, 22 czerwca 2023 r., godz. 18:15  |  Wersja do druku

Znamy już sołectwa, które wygrały w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Granty Sołeckie 2023". W tym roku sołectwem z gminy Dobra, które będzie mogło zrealizować swój projekt inwestycyjny jest Bezrzecze.Konkurs "Granty Sołeckie" skierowany jest do wszystkich gmin reprezentujących sołectwa z terenu Pomorza Zachodniego. Celem konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego jest wyróżnienie gminy, sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

To już siódma edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W ubiegłym roku zgłosiły się 354 sołectwa, spośród których wyłoniono 180 laureatów. Łączna kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego WZ wyniosła 2,7 mln zł. Beneficjenci dzięki otrzymanym środkom m.in. utworzyli siłownie zewnętrzne, place zabaw, zrewitalizowali parki czy zmodernizowali świetlice.

"Granty sołeckie co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gmin i sołectw. Łącznie w poprzednich sześciu edycjach do Urzędu Marszałkowskiego WZP wpłynęło 2,8 tys. zgłoszeń. Wspartych zostało 955 inicjatyw na łączną kwotę ok. 10 mln zł. Od ubiegłego roku finansowe środki na te małe, ale jakże ważne dla lokalnych społeczności inwestycje, są jeszcze większe" - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła 2,67 mln zł. Zgłoszone zostały 302 projekty. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła 178 laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 15 tys. zł.

Sołectwem z gminy Dobra, które skorzysta z grantu sołeckiego jest Bezrzecze, które zgłosiło projekt "Bezpieczne boisko sportowe".

"Od pewnego czasu użytkownicy Orlika w Bezrzeczu zgłaszali mi informacje o zbyt niskich piłkochwytach, które znajdują się za bramkami. Piłki często wylatywały z jednej, bądź drugiej strony boiska. Poszukałem więc producenta piłkochwytów, dokonałem analizy kosztów i w porozumieniu z Urzędem Gminy Dobra złożyłem wniosek o grant sołecki. Cieszę się, że nasz wniosek znalazł się na liście laureatów. Dostaniemy 15 tys. złotych na montaż wyższych piłkochwytów. Co prawda całkowity koszt może być większy o kilka tysięcy, co ma związek m.in. z wyceną montażu i transportu, ale gmina już obiecała, że dołoży brakujące środki" - powiedział nam Waldemar Kitlas, Sołtys Bezrzecza.

W poprzednich latach granty sołeckie także trafiały do sołectw z gminy Dobra. W ubiegłym roku dofinansowanie otrzymało sołectwo Dołuje na instalację prędkościomierza - urządzenia opartego o radarowy pomiar prędkości, które informuje kierowców o prędkości pojazdu i sprawdza czy jest ona zgodna z przepisami. Dwa lata temu dzięki dofinansowaniu doposażono teren sportowy Orlik, a w Buku na placu zabaw znalazły się urządzenia przyjazne dla osób niepełnosprawnych. W 2020 roku dofinansowanie na doposażenie terenu sportowo-rekreacyjnego otrzymało sołectwo Rzędziny, a w 2018 r. sołectwa Wołczkowo i Dołuje na odpowiednio budowę siłowni pod chmurką i postawienie lampy solarnej na terenie klubu.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama